Купівля котеджу під Києвом: ціни приємні, а пропозиція зростає

Яка ситуація на ринку котеджів, де краще купити заміський будинок - в статті на 100realty.ua

Для любителів життя за містом відмінний варіант - це покупка котеджу під Києвом. Пропозиція такого житла зростає, а ціни знижуються. Про те, яка ситуація на ринку котеджів, де краще купити заміський будинок і про особливості угод з такою нерухомістю дізнавався портал столичної нерухомості 100realty.ua.

Пропозиція і попит на котеджі під Києвом – ростуть

Станом на кінець травня 2019 року в Києві та Київській області на продаж виставлена ​​нерухомість в 200 котеджних містечках.

«Сукупний обсяг котеджів і таунхаусів в діючих котеджних містечках становить 11 825 юнітів. В середньому, котеджні містечка забудовані на 57%. З огляду на, що багато КМ забудовуються в міру продажу ділянок, цей показник можна використовувати для непрямої оцінки обсягів вже проданих котеджів», – каже Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.

При цьому на сьогоднішній день у продажу на ринку заміської нерухомості знаходиться близько 3,5 тисячі котеджів і ділянок під котеджну забудову, що входять до складу котеджних містечок. Обсяг нової пропозиції в останній рік був незначним - всього ринок Києва і області поповнився 21 новим проектом.

Стаття по темі: Купити землю під будинок в Києві і області: продавці готові знижувати ціну

«З кожним роком конкуренція зростає. Деякі забудовники квартир пробують себе в котеджному будівництві», – говорить Давид Батанов, комерційний директор компанії Evrodim.

Все більша кількість людей розглядають придбання котеджу, як цікаву інвестицію і хороший варіант житла.

Купівля котеджу під Києвом
Купівля котеджу під Києвом залишається для багатьох заповітною мрією

 

За даними експертів, хороша ціна викликає підвищений інтерес до такого виду нерухомості.

«З початку 2019 роки ми можемо констатувати значне пожвавлення купівельного інтересу до котеджів. За нашими даними, на сьогоднішній день в структурі продажів заміського житла, покупка котеджів, слідом за однокімнатними квартирами, займає другий рядок за популярністю. На кінець травня кількісний показник придбань приватних будинків становить близько 12%, а до кінця року він може зрости до 15%. Це суттєвий результат, адже ще рік тому частка котеджів не перевищувала 5% від загального числа придбань в передмісті Києва. Зростаюча популярність котеджів викликана, в першу чергу, конкурентною ціною і відчутними перевагами такої покупки в порівнянні з квартирами. На сьогоднішній день ми можемо констатувати, що вартість котеджу площею 100 кв. м порівнянна з ціною, наприклад, 60-метрової квартири в будь-якому зі спальних районів Києва», – наводить цифри Владислав Кононов, керуючий партнер компанії AVM Development Group.

Ще одним фактором, який впливає на зростання популярності котеджів – рекреаційні можливості. Ні для кого не секрет, що забудовники прагнуть свої містечка облаштувати в безпосередній близькості до рекреаційних зон – вихід до води, близькість лісу.

Стаття по темі: Квартири в передмісті Києва: попит зростає, а висока конкуренція стримує зростання цін

Також котедж під Києвом – хороша інвестиція. «Вкладення в покупку котеджу, так само як і придбання земельних ділянок придатних для індивідуального будівництва, є на сьогоднішній день хорошою інвестицією, з прибутковістю, що перевищує прибутковість банківських депозитів. Наприклад, від покупки будинку на початковій стадії будівництва до введення в експлуатацію вартість котеджу зростає мінімум на 20-25%. Крім цього, пасивний дохід від вкладення коштів у придбання будинку, може скласти щорічно до 15%», – додає Кононов.

Ціни на котеджі під Києвом знижуються

Вартість котеджів дуже різна і варіюється від багатьох чинників. За даними компанії Evrodim, на ціну впливають відстань від столиці, розмір ділянки, площа будинку, технологія будівництва, комплектація котеджу, комунікації і т.д.

У той же час, не дивлячись на зростання попиту, ціни на котеджі знижуються.

За даними City Development Solutions, середні ціни на котеджі за станом на кінець травня 2019 року коливаються в діапазоні 4,3 - 6,5 млн. грн. У порівнянні з травнем 2018 року ціни знизилися на 9,4%.

«Можна знайти пропозицію як за 1,5 млн., так і за 6-8 млн. Основний пул пропозиції зосереджений в ціновому сегменті від 2,5 до 5 млн. грн.», – каже Ольга Соловей, співзасновник і керуючий партнер Українського клубу нерухомості (URE Club).

Стаття по темі: Як вигідно продати будинок: 9 способів провести передпродажну підготовку нерухомості

Головні тенденції

Однією з важливих тенденцій останніх років експерти називають консолідацію ринку - котеджні містечка, які мають загальну інфраструктуру, закриту територію і сервісну службу в значній мірі виграють у окремо стоячих котеджів, розташованих в передмісті Києва.

Купівля котеджу під Києвом
При покупці котеджу під Києвом клієнти віддають перевагу котеджним містечкам з розвиненою інфраструктурою

 

«При порівнянній ціновій політиці, власна інфраструктура, більш високий показник безпеки і єдина стилістика місця існування визначають високий інтерес покупця до котеджних містечок. Не менш важливим є і тенденція до збільшення розриву цін між бюджетними і престижними проектами. Так, мінімальна вартість котеджу складає 542 тис. грн. за невеликий будиночок в Демидові (Вишгородський напрямок), в той час як максимальна вартість будинку в котеджному містечку становить 38,5 млн. грн. за фешенебельний котедж на 6 спалень з ділянкою 0,25 га в Обухівському напрямку. Такий розрив пояснюється в першу чергу різною цільовою аудиторією і особливості розташування КМ щодо природних ресурсів і віддаленості від Києва», – каже Роман Герасимчук.

Особливості угоди при купівлі котеджу під Києвом

За словами Романа Герасимчука, з усіма угодами в котеджних містечках можна розділити на 3 основні типи:

  1. Безпосередньо покупка готового коттеджа.Прі наявності права власності на землю і будинок, ніяких значимих підводних каменів тут немає.
  2. Купівля ділянки під котедж. У цьому випадку покупець стає власником ділянки землі, на якому може реалізувати свій власний проект. Багато покупців, особливо в сегменті бізнес-класу схиляються до цього варіанту через можливість реалізувати всі свої вимоги до майбутнього будинку.
  3. Купівля ділянки для будівництва котеджу за стандартним проектом. Подібний підхід поширений у випадках, коли власник котеджного містечка хоче зберегти загальну архітектуру і зовнішній вигляд КМ, і при цьому надати покупцеві можливість вибору. Природно, фінансові ризики при подібному підході перекладаються на покупця.

Стаття по темі: Податок на нерухомість в 2019 році: скільки і кому платити

Як перевірити ризики при покупці котеджу під Києвом

Давид Батанов радить перед покупкою перевіряти ділянку на кадастровій карті України. Важливо розуміти:

  • хто власник ділянки
  • чи є дозвільні документи для забудови
  • які штрафні санкції при невиконанні зобов'язань у забудовника і у покупця.
Источник