Ціни на нерухомість в Україні після карантину: що змінилося і чи варто купувати зараз

Під час карантину ринок нерухомості «завмер» і кількість угод різко знизилося. З огляду на, що попит впливає на ціноутворення на ринку, вартість квадратного метра повинна була змінитися. Про те, як змінилися ціни на нерухомість після карантину і чи варто зараз її купувати дізнавався портал «Столична нерухомість» 100realty.ua.

Купівля та продаж: цінопаду не відбулося

Не дивлячись на очікування покупців, ціни на покупку квартир, будинків та комерційних приміщень істотно не змінилися. Продавці розуміють, що ситуація з карантином тимчасова і ринок повинен відновиться, тому істотно знижувати ціни не готові.

За словами Вікторії Барабаш, Генерального директора АН Park Lane, покупець може сьогодні розраховувати на знижку 2-5%. При цьому, якщо у продавця продаж термінова, то він може і прийняти зустрічну цінова пропозиція покупця, яке задовольнятиме обидві сторони.

За словами Олени Бібєровой, Генерального директора АН «Благовіст», зараз гарний час для переговорів з продавцем і торгу.
«Покупці чекають зниження цін, але продавці не готові йти на поступки, зараз період переговорів і пошуку компромісної ціни», – говорить Олена Бібєрова.

Стаття по темі: Нацбанк дав прогноз по ринку нерухомості України: новобудови ризиковані для інвесторів, попит буде відновлюватися 2 роки

Як знайти продавця, який готовий істотно поступитися в ціні? Це не так просто, потрібно переглядати велику кількість оголошень і орієнтуватися на фразу «терміновий продаж». В даному випадку, продавець буде більш розуміючий в ціні. У той же час потрібно бути обережним і звертатися до професійних консультантів з нерухомості, які зможуть оцінити безпеку угоди, перевірити «історію» квартири, документи та інше.

Часто покупка квартир за ціною нижче середньоринкової є ризикованою, оскільки може бути проблема з документами (накладено арешт на квартиру і потрібен час на його зняття, кілька власників, квартира в іпотеці і багато іншого).

Що стосується реальних цін на квартири в Києві, то найдешевші – це 22-27 тис. дол. За невелику однокімнатну квартиру в Святошинському, Деснянському, Дніпровському або Дарницькому районах. Це може бути квартира в старому будинку в житловому стані і часто потребує ремонту або квартира в новобудові в стані «після будівельників».

Стаття по темі: Квартира в Києві або будинок в передмісті: що краще купувати для подальшої здачі в оренду?

Наприклад, за даними АН «Благовіст», в травні найдешевша продана квартира це 1-кімнатна квартира площею 22 кв.м на вул. Пирогівський шлях (Голосіївський р-н), її продали за 22 тис. дол.

У червні – 1-кімнатна квартира площею 29 кв.м на вул. Мартиросяна (Солом'янський р-н), її продали за 27 тис. дол.

Зараз найдешевша квартира в продажу за даними порталу «Столична нерухомість» 100realty.ua, 1-кімнатна квартира площею 15,3 кв. м на вул. Новопольовій (Солом'янський р-н). Квартира знаходиться в старому будинку на першому поверсі.

У базі АН «Благовіст» найдоступніша за ціною квартира – 25 тис. дол. Це 1-кімнатна квартира площею 22 кв. м в старому будинку на вул. Космонавта Волкова (Деснянський р-н).

Оренда: ціни просіли

На ринку оренди ціни змінилися більш відчутно, ніж на ринку купівлі-продажу. За даними АН Park Lane, за час карантину вартість оренди знизилася на 2000-3000 грн/міс.

При цьому ціни поступово повертаються до показників початку року, оскільки після зняття карантинних обмежень багато, хто виїхав з Києва, повертаються в столицю на роботу.

Найдоступніша квартира, орендована в червні в Києві, за даними АН «Благовіст» – «одиничка» 35 кв. м на вул. Руденко (Дарницький р-н), яку зняли за 5000 грн/міс. У травні найдешевшої орендованою квартирою в столиці була квартира площею 30 кв. м на вул. Доброхотова (Святошинський р-н) за 4300 грн/міс.

Стаття по темі: Як в Києві перевести житлове приміщення у нежитлове: нова інструкція 2020 року

Зараз в базі 100realty.ua найдешевша квартира в оренду в Києві – 1-кімнатна квартира 22 кв. м на вул. Парково-Сирецькій (Шевченківський р-н). Її можна орендувати за 5500 грн/міс.

За даними АН «Благовіст» найдоступніша для оренди квартира знаходиться в Деснянському районі на вул. Академіка Курчатова. Це 1-кімнатна квартира площею 34 кв. м. Її можна зняти за 7500 грн/міс.

Експерти відзначають, що ближче до кінця літа ціни на оренду «вирівняються» до рівня початку року через зростання попиту, який традиційно активізується до осені, коли починається бізнес-сезон і новий навчальний рік. Також зараз, під час підписання договорів оренди, власники часто відзначають, що ціна виросте через 2-5 місяців.

Чи варто зараз купувати

Експерти впевнені, що так. Зараз хороший час для пошуку вигідних варіантів. До того ж продавці згідливіші в питаннях ціни. Якщо вам вдасться знайти об'єкт, який хочуть продати терміново, тоді шанс на хороший торг – високий.

Також варто звертатися за допомогою до професійних консультантів з нерухомості, щоб швидко знайти потрібний варіант і безпечно оформити угоду.

Источник