Реєстрація /

Вакантність офісів у Києві складає 20%

Орендні ставки при цьому майже не змінилися.

Офіційно в карантин столичні БЦ не припиняли роботу, але більшість співробітників, працювали і продовжують працювати віддалено. З огляду на те, що не було зрозуміло, як довго триватиме карантин і наскільки швидко і ефективно компанії зможуть адаптуватися до нових умов, багато хто почав скорочувати свої офісні площі або зовсім відмовлятися від них.

Але проблема в тому, що в більшості випадків ось так відразу розірвати контракт дуже складно і вкрай невигідно. Тому, багато хто намагався домовитися хоча б про знижки на поточні обсяги площ або ротацію всередині бізнес-центру. Зацікавлені в цьому були обидві сторони – орендодавці не хотіли залишитися в порожній будівлі і з поганою славою, орендарі – хоч якось оптимізувати кошти в умовах падаючої економіки.

Стаття по темі: Як буде розвиватися ринок офісної нерухомості після локдауна: прогнози, орендні ставки, попит в 2021 році

«Все це спровокувало зростання вакантності – загалом по ринку з початку карантину вона виросла в два рази до 20%. Ще більше просіли бізнес-центри В і С класу, бізнес-центри старого зразка, і звичайно все ті, які відмовилися йти назустріч своїм орендарям. Звичайно, є і такі, які під час карантину не втратили жодного орендаря або оперативно встигли їх обертатися – у них вакантність практично на нульовому рівні», – зазначає 100realty.ua Володимир Гелюта, керуючий партнер UTG Offices.

За словами, експерта, найчастіше свої площі скорочували айті-компанії, оскільки вони виявилися найбільш підготовленими до тривалого віддаленого формату роботи. А ось деякі компанії продуктового, агро- і виробничого секторів тільки покращували свої офіси – як збільшуючи площі, так і просто переїжджаючи на аналогічний метраж, але в кращі умови за ту ж вартість квадратного метра.

«При цьому заявлені ставки оренди практично не змінилися. Сьогодні тренд за індивідуальним підходом, в залежності від умов і домовленостей ставка може змінюватися аж до 15-30% від заявленої вартості об'єкта», – резюмує Володимир Гелюта.

Стаття по темі: Нові умови оренди офісів в Києві: що вигідно орендувати і як торгуватися восени 2020 року

Раніше повідомлялося, що вакантність на ринку офісів в Києві виросла на 3,9 п.п. з кінця 2019 року, склавши 12,4% на кінець 1П 2020 року.

Джерело