Реєстрація /

У енергоефективність Києві інвестори вклали 164 мільйони гривень

Укладають ЕСКО-договори.

Київ має найбільше укладених енергосервісних договорів для енергомодернізації бюджетних установ міста. Зокрема, із 330 енергосервісних договорів (ЕСКО), що працюють в Україні, 135 – укладені в Києві. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«Завдяки укладеним 135 ЕСКО-договорам в енергоефективність міста вдалося залучити 164 млн грн приватних інвестицій», – пояснив Петро Пантелеєв.

Він також повідомив, що місто активно впроваджує програми співфінансування у житловому фонді та здійснює відшкодування коштів мешканцям у рамках урядової програми «теплі кредити». Київ відшкодовує 30%, а держава, у свою чергу, – 40% суми кредиту, отриманої ОСББ/ЖБК на проведення загальнобудинкових робіт.

«Сьогодні майже 200 столичних ОСББ та ЖБК скористалися теплими кредитами для здійснення енергоефективних заходів. Місто відшкодувало мешканцям понад 37 млн грн. Уже цього року п’ять міських ОСББ і ЖБК, скориставшись кредитними коштами програми, провели термомодернізацію будинкових систем опалення, утеплення зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, дахів, фундаментів», – зауважив Петро Пантелеєв.

Програма дає змогу будинкам ОСББ та ЖБК взяти кредит у державних банках для проведення термомодернізації. Мова йде про встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміну вікон та дверей, ремонт та утеплення покрівлі й фасаду, заміну освітлення на енергозберігаюче тощо.

Читайте також: Комерційна нерухомість в новобудовах Києва: прибуток вище, ніж від житла

Раніше повідомлялося, що депутати Київради затвердили Міську цільову програму зовнішнього освітлення Києва на період 2019-2022 роки. У Дарницькому, Голосіївському, Дніпровському та Солом’янському районах замінюють зовнішнє освітлення цього року. Тут також лінії електромереж потребують замін та оновлення, а зовнішнє освітлення прибудинкових територій за деякими адресами взагалі відсутнє.

Крім того, в Україні прийняли нову ДБН «Природне та штучне освітлення», яка  говорить про те, що у житлових кварталах необхідно враховувати, що прилади зовнішнього освітлення повинні естетично поєднуватися з просторовою структурою та історичною забудовою. Це стосується форми і пропорцій світильників, кронштейнів і опор, висоти установки освітлення.

Джерело