Після відновлення роботи Державного рєстра речових прав на нерухоме майно Міністерство юстиції України продовжує пояснювати, які є заборони на операції з нерухомістю під час дії воєнного стану.
Нагадаємо, що воєнний стан було запроваджено 24 лютого – в день початку військового вторгнення РФ в Україну. Наприкінці квітня воєнний стан було подовжено, а президент України набув низку розширенних повноважень на час військової операції проти окупантів.
Читайте також: Як нотаріально укласти договір купівлі-продажу під час воєнного стану
Що заборонено роботи нотаріусам з нерухомістю
Згідно з інформацією Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, діє такий перелік заборон:
- Нотаріальне засвідчення справжності підписів на актах про передачу нерухомого майна до та із статутних (складених) капіталів (статутних фондів) юридичних осіб
- Нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу предмета іпотеки, що належить фізичній особі, за споживчим кредитом. За цим пунктом є виключення: продаж здійснюється за згодою іпотекодавця, справжність підпису на якій засвідчено нотаріально, або предметом іпотеки є нерухоме майно, визначене абз. 2 п. 5 2 Прикінцевих положень Закона України «Про іпотеку».
- Нотаріальне посвідчення договору щодо відчуження нерухомого майна до закінчення одного місяця з дня державної реєстрації права власності відчужувача нерухомого майна. Але є виключення: набуття відчужувачем права власності у порядку спадкування або у результаті визначення розміру часток у праві спільної сумісної власності
- Нотаріальне засвідчення справжності підписів на актах приймання-передачі частки (частини частки) у статутному (складеному) капіталі (статутному фонді) юридичної особи, які підписуються від імені фізичної особи — відчужувача на підставі довіреності.
- Нотаріальне посвідчення від імені фізичної особи – відчужувача (іпотекодавця, довірчого засновника) на підставі довіреності:
- договорів відчуження нерухмого майна;
- договори відчуження цінних паперів;
- договори відчуження корпоративних прав;
- договори іпотеки;
- договори про задоволення вимог іпотекодержателя;
- договори про встановлення довірчої власності на нерухоме майно;
- договори про внесення змін до вищезазначених договорів або їх розірвання (припинення).
- 2652 перегляди