Реєстрація /

Ноатріальна палата заявила про зупинку купівлі-продажу земельних ділянок

З моменту оновлення програмного забезпечення ДРРП 26-27 січня 2023 року відомості про зареєстровані права у ДРРП до ГЗК не надійшли.

Нотаріальна палата України звертає увагу, що з 2 лютого 2023 р. без попередження на всій території України було припинено взаємний обмін інформаційними відомостями між електронними системами Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Це призвело до зупинення реєстраційних дій щодо нерухомого майна, зокрема земельних ділянок.

В результаті громадяни позбавлені можливості реалізувати свої законні права за розпорядженням нерухомим майном, що їм належить.

Нотаріальна палата 3 лютого повідомила, що звернулася до Міністерства юстиції України, Держгеокадастру та ДП «НАІС» з проханням повідомити, з яких причин було припинено взаємообмін відомостями між ДРРП та ДЗК та коли буде відновлено їхню повноцінну роботу.

НПУ наголошує, що зволікання приведе до порушення стабільної роботи нотаріату України в частині здійснення нотаріальних дій та державної реєстрації нерухомого майна, а отже, і порушення прав громадян та бізнесу.

Станом на 3 лютого на розгляді у нотаріусів перебувала велика кількість заяв про державну реєстрацію прав, які не можуть бути опрацьовані, а права зареєстровані.

З моменту оновлення програмного забезпечення ДРРП 26-27 січня 2023 року відомості про зареєстровані права у ДРРП до ГЗК не надійшли (не відбувся взаємообмін). Нотаріальна палата просить дати роз'яснення, чи відбудеться взаємообмін такими відомостями автоматично після доопрацювання програмного забезпечення та як буде забезпечено актуальність відомостей реєстрів.

Джерело