В случае принятия нового закона изменится процедура регистрации недвижимости и будет усилена ответственность за ее нарушение.
Уряд зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону № 9156 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури оскарження у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
За інформацією постійного представника Кабміну в Верховній Раді Тараса Мельничука, законопроектом пропонується:
- встановити у нормах Цивільного кодексу України загальні засади державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
- уточнити у Цивільному кодексі України основні засади виникнення права власності на новостворене майно та об’єкти незавершеного будівництва, на перероблену річ, на безхазяйну річ;
- внести зміни до ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Читайте також: Аналіз цін на квартири у Києві на вторинному ринку (березень 2023 року)
Що зміниться під час реєстрації прав на нерухоме майно
- Невстановлення особи заявника тягне за собою неприйняття заяви про проведення реєстраційних дій, надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
- Неподання заявником документа, що підтверджує оплату адміністративних послуг, або внесення відповідної плати не в повному обсязі матиме своїм наслідком зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав.
- Рішення державного реєстратора, прийняте з порушенням Закону України «Про санкції», може бути оскаржено до Міністерства юстиції України будь-якою особою не пізніше трьох років з дня його прийняття незалежно від того, коли вона дізналася чи могла дізнатися про таке рішення.
Також пропонується внести зміни до:
- Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»,
- Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
Стаття по темі: Як купити-продати квартиру в Україні, якщо власники за кордоном
Якщо зміни затвердить Верховна Рада, Мінюст отримає право визнавати протиправним рішення та скасовувати дії державного реєстратора в наступних випадках:
- у разі задоволення скарги на рішення, дії або бездіяльність у сфері державної реєстрації прав;
- підтвердження факту використання ідентифікаторів доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав іншими особами.
- 797 переглядів