Іпотечні ставки в 2018 році: в якому банку краще взяти кредит на житло
Тенденція останніх двох років на банківському ринку України – відродження іпотечного кредитування при купівлі нерухомості. У першому півріччі 2018 року кредити на придбання житла пропонували всього 14 українських банків.
Ситуація на ринку нерухомості в першому півріччі 2018 року свідчать про стагнацію. На ринку новобудов Києва до червня середня ціна квадратного метра впала на 1,7-2%, а на «вторинці» – на 1,1-1,5%. Іпотека і знижки – такі інструменти залишилися в руках у забудовників, щоб утримати рівень продажів влітку 2018 року.
Реальні ставки по іпотеці в 2018 році
Нижній рівень іпотечних ставок утримують два банки, які видають позики під супернизький відсоток для придбання квартир тільки у певного забудовника. На таких умовах кредит видається за реальної ставки 2,78% річних, однак за умови мінімального внеску 30-50% ціни житла.
Стаття по темі: Ринок новобудов в Києві: зростання цін і попиту
Нижня ставка з іпотеки в 2018 році, яка видається на загальних підставах і лише для придбання житла на первинному ринку, – в найбільшому державному «Ощадбанку». Держбанк готовий кредитувати житло в новобудовах за реальною ставкою 10,7%. Найвища відмітка серед пропозицій по іпотеці в комерційних банках – 33%.
Мінімальний внесок по іпотеці в 2018 році
Видаючи іпотечні кредити, банки вимагають великий перший внесок. Найскромніші вимоги щодо мінімального внеску у «Ощадбанку» (20% вартості житла) і націоналізованого «ПриватБанку» (25%).
Стаття по темі: За скільки реально купити квартиру в Києві в 2018 році
В середньому по ринку розмір мінімального внеску по іпотеці коливається на рівні 30%, проте є кілька фінустанов, який вимагають авансу 50% і навіть 90%. Вочевидь, останній варіант підходить покупцям, яким не вистачає на придбання житла незначної суми і вони шукають способи прокредитоватися під вигідний відсоток.
Що стримує іпотеку
За даними Prostobank, на початку другого півріччя в Україні іпотечні кредити видавали менше 20% банків. Правда, гравці цього ринку пропонують гнучкі умови для позичальників, актуальні більше 180 іпотечних програм.
Фінансисти визнають головним стримуючим фактором для іпотечного ринку багаторічні борги за позиками, виданих 10 років тому. Проблемні позики минулих років видано у валюті, вони виявилися непідйомними для покупців житла під час кризи 2008 року. Половина з цих іпотечних кредитів визнані проблемними і переважна більшість з них – валютні кредити.
Стаття по темі: Де купити квартиру для здачі в Києві: 4 варіанти для інвестора
Банки чекають від законодавців поліпшення процедури стягнення боргів і застав, а їх потенційні клієнти – низьких ставок по іпотеці на термін 7-10 і більше років. На даний момент, мінімальна кількість українців відповідають банківським вимогам для видачі іпотечних кредитів і не можуть документально підтвердити свої високі легальні доходи.
- 11012 переглядів