Доходність першокласних логістичних об'єктів стабілізувалася на багатьох ринках.
Фото: dostup.org.ua
Інвестори по всій Європі продовжують зосереджуватись на секторах із сильними структурними перевагами, такими як житлова нерухомість та логістика, йдеться у звіті Knight Frank, повідомляє Property Forum.
Доходність першокласних логістичних об'єктів стабілізувалася на багатьох ринках і починає знижуватися в таких містах, як Мадрид і Амстердам. Сектор торговельної нерухомості після значного перегляду цін протягом останніх років знову викликає інтерес інвесторів, тоді як офісний сектор, підтримуваний обмеженою пропозицією першокласних активів, що відповідають вимогам ESG, залишається пріоритетним для внутрішніх інвесторів.
Тим часом значний капітал готовий до інвестування, особливо у сферу створення доданої вартості, а основний капітал поступово повертається. Приватні інвестори стали важливим джерелом капіталу, диверсифікуючи свій фокус між класами активів.
Майк Боуден, керуючий директор та співкерівник відділу ринків капіталу в Європі компанії Knight Frank, зазначив: «У перспективі до 2025 року європейські ринки нерухомості перебувають у цікавому становищі і готові до відновлення. Стабілізація оцінок і потенційні зміни в монетарній політиці створюють передумови для відновлення і викликають обережний оптимізм інвесторів».
У Чеській Республіці очікуване закриття угод до кінця року або на початку 2025 року, ймовірно, перевищить минулорічні обсяги, що стимулюватиме інвестиційну активність і в наступному році. Внутрішні покупці продовжують домінувати, займаючи понад 80% ринку, і ця тенденція, як очікується, збережеться і в 2025 році.
Водночас, у 2025 році попит на офісні приміщення продовжить знижуватися під впливом скорочення штату в ІТ та ІТ-секторі, який є найбільшим локальним драйвером попиту, а також підвищення податків, що негативно впливає на економічний клімат.
Очікується, що орендні ставки, які за останні роки зросли на 1-2 євро/кв.м у ключових локаціях, стабілізуються у 2025 році. Подальше зростання залежить від економічних показників, але нові проекти, заплановані на 2026-2027 роки, вже пропонують орендну ставку приблизно на €2/кв.м вищу, ніж існуючі об'єкти.
На німецькому ринку очікується, що пом'якшення монетарної політики підтримає активність інвесторів, а зростання попиту на офісні приміщення, що відповідають стандартам ESG, сприятиме зростанню орендних ставок.
Водночас французький ринок входить у новий цикл, а сектори рітейлу та логістики демонструють потенціал зростання на тлі відновлення споживання домогосподарств.
В Італії прогнозується зростання обсягів угод до середнього за 10 років рівня, а інтерес до логістичних, житлових і готельних об'єктів залишається стабільно високим.
В Іспанії економічний імпульс стимулює зростання, і очікується підвищення орендних ставок у секторах, що користуються високим попитом, таких як офісна та логістична нерухомість.
Раніше експерт розповіла, що буде з цінами на житло у 2025 році.
- 64 перегляди