Вже з вересня на трасах проектуватимуть станції екстреного зв’язку

Норму прийняли.

У нових змінах до державних будівельних норм щодо проектування доріг загального користування введена рекомендаційна норма – передбачати дорожній технологічний зв’язок на найбільших українських трасах для влаштування так званих SOS-станцій – станцій екстреного зв’язку. Зазвичай, вони розташовуються кожні 500 м – 2 км вздовж траси для виклику необхідної допомоги: поліції, швидкої або евакуатора у разі екстреної ситуації на дорозі.
 
Норма вступає в дію з 1 вересня цього року і стосується нового будівництва та реконструкції доріг І категорії – це траси міжнародного значення.
 
«В багатьох країнах Європи, наприклад, щоб убезпечити водіїв та пасажирів авто на трасах у разі виникнення можливої надзвичайної ситуації вздовж дороги кожні декілька кілометрів проектують невеликі SOS-станції. З їх допомогою можна викликати швидку, поліцію, скористатися аптечкою і так далі. Тепер така практика може запроваджуватися і в нас», –  написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
 
Вигляд та комплектація таких SOS-станцій, а також відстань, на якій вони будуть розташовуватися та час прибуття на місце відповідних екстрених служб будуть визначатися індивідуально згідно з проектом.
 

СОС-станция

Стаття по темі: Київська інфраструктура: що реалізовано і що обіцяють зробити в 2019 році

Раніше повідомлялося, що столична влада розпочала прийняття у користування низки державних дорожніх об’єктів, зокрема, частини Окружної дороги. Це перший крок до повноцінної передачі, зокрема, ділянки Окружної дороги, яка наразі перебуває у власності області.

Джерело