Раніше це був довгобуд.
Фото: kyivcity.gov.ua
У столиці, на житловому масиві Осокорки, збудували першу в Україні енергоефективну та «розумну» школу. Будівля закладу розрахована на 36 класів – майже 1100 учнів.
Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Будівництво школи було розпочато ще 25 років тому і стало довгобудом. Відновили будівництво у 2017 році.
За його словами, у будівництві застосовані сучасні технології, які дозволять проводити освітній процес у максимально комфортних умовах.
«Інженерні системи школи обладнані системою автоматики, а управління ними здійснюється за принципом «розумного будинку». Управління систем будівлі здійснюється із єдиного центру і автоматично регулюється залежно від розкладу занять та зовнішніх природних факторів. Коли в окремому приміщенні не проводяться заняття, зменшується подача повітря та тепла. Якщо сонце освітлює східний фасад, то у приміщення, розташовані на сході, подається менше тепла, ніж в інші. Система вентиляції обладнана рекуператорами тепла, що дозволяють нагрівати припливне холодне повітря за рахунок теплого, що видаляється. Також освітлювальні прилади у класах автоматично змінюють яскравість залежно від наявного природного освітлення у приміщенні. Ці прогресивні рішення із енергозбереження дозволяють удвічі знизити споживання тепла в школі та забезпечують енергоефективність будівлі на рівні класу А», – зазначив Микола Поворозник.
У школі встановлена система геотермальних теплових насосів, які використовують тепло землі для обігріву школи, роблять систему обігріву повністю автономною та незалежною від традиційних постачальників тепла.
«Усі ці технології дозволяють школі бути повністю енергонезалежною. Крім того, за підрахунками експертів, застосовуючи ці технології, ми зможемо зекономити на споживанні теплової енергії за 10 років понад 15 млн. гривень», – сказав Поворозник.
Будівля школи пристосована до потреб маломобільних груп, встановлено ліфти, пандуси та заїзди.
Читайте також: Попит на «гнучкі офіси»: коворкінги перетворилися на золоту жилу
- 533 перегляди