Лікарі рядять дотримуватися порад.

Фото: newsone.ua
У Києві значно погіршилася якість повітря. Влада приймає необхідні міри. Так із 19 вересня і на необмежений термін щоранку із 7:00 до 10:00 в’їзд вантажного транспорту до Києва з боку Борисполя заборонять. Так хочуть зменшити вплив на стан повітря у столиці. Таке рішення ухвалено на засіданні постійної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА.
Крім того, стан повітря у Києві моніторять цілодобово завдяки пересувній лабораторії. Оосблива увага приділяється Лівому берегу Києва (Дніпровський, Дарницький, Деснянський райони), де найгірша ситуація.
Причиною ситуації стала велика кількість пожеж. Лише з середини серпня по середину вересня недалеко від столиці сталося 800 пожеж. Найбільший вплив відчули мешканці Дніпровського та Дарницького районів Києва.
Стаття по темі: Квартири в передмісті Києва: попит зростає, а висока конкуренція стримує зростання цін
Що робити при забруднені повітря
Щоб зберегти здоров’я при забруденні повітря, Управління з питань цивільного захисту КМДА нагадує:
- обмежити перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок;
- тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
- ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
- проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
- збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі;
- не гуляти під дощем, а якщо потрапили під дощ – за першої можливості прийняти душ.
Якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря.
Стаття по темі: На велосипеді столицею: де побудують нові велодоріжки в Києві
Раніше повідомлялося, що тепер у режимі онлайн можна дізнатися про те, наскільки забруднене повітря в тому чи іншому районі Києва, як коливається кількість шкідливих речовин у залежності від напрямку вітру та погодних умов. Все це можна відслідковувати за допомогою платформи моніторингу якості повітря. Фахівці моніторять ситуацію і фіксують дані на 10 локаціях в усіх районах столиці, у майбутньому мережу незалежних вимірювальних станцій розширять.
Забір повітря здійснюється щоденно. Аналізують його за 8 показниками:
- формальдегід (CH₂O)
- діоксид азоту (NO₂)
- чадний газ (CO)
- кисень (O₂)
- вуглекислий газ (CO₂)
- температура повітря
- вологість
- атмосферний тиск.
Цим сервісом також можуть користуватися контролюючі органи, що опікуються екологічною ситуацією у місті.
Крім того, рівень забруднення атмосфери в Києві в середньому скорочує життя жителів української столиці на 0.9 року. Такі дані демонструє інтерактивна карта забруднення повітря, створена співробітниками приватного дослідницького університету Чикаго.
- 558 переглядів