У Мінрегіоні назвали причину нестачі шкіл в Україні

У селах школи малоукомплектовані.

Мінрегіон проаналізував матеріали містобудівної документації та з’ясував проблему нестачі шкіл та садків майже в усіх обласних центрах України. Найгірша ситуація – у Рівному, Чернігові, Луцьку, Тернополі та Києві. 

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Основними проблемами, які призвели до такої ситуації, Парцхаладзе назвав:
•         відсутність актуальної містобудівної документації та контролю відповідності детальних планів територій генпланам населених пунктів;
•         відсутність вільних ділянок для будівництва шкіл та садків при точковій забудові у центральних частинах міст та в умовах існуючих житлових масивів (до прикладу, норма розміру земельної ділянки для міської школи складає не менше 1,4 га);
•         видача містобудівних умов та обмежень з порушеннями – зловживання головних архітекторів міст – посадових осіб органів місцевого самоврядування, які часто видають МУО за старим містобудівним ДБН. Тоді як новий ДБН «Планування та забудова територій» діє вже з 1 вересня 2018 року.

Мінрегіон розробив план заходів для вирішення цих проблем.

Раніше повідомлялося, що щоб покрити існуючий дефіцит навчальних місць у школах і дитячих садах, Києву потрібно почати будувати одночасно не менше 57 шкіл і 70 дитячих садків.

 
 
 

Джерело