Експерти повідомили, що відбувається з орендними ставками на склади через активний попит


Будують нові об’єкти.

Після періоду поступового зростання продовж 2017-2019 років, у першому півріччі 2020 року орендні ставки на складські приміщення у Києві та передмісті в доларовому еквіваленті залишалися загалом стабільними.

Про це повідомили аналітики Cushman & Wakefield.

За даними аналітиків, для складських приміщень найвищої якості були в діапазоні 4-5,8 дол. за кв. м у місяць, дещо знизившись у  третьому кварталі у зв'язку з девальвацією гривні, а для якісних складських приміщень класу B – на рівні 3-3,5 дол. за кв. м у місяць. У ряді об'єктів, у яких договори укладені в гривні (без прив'язки до дол.), базові орендні ставки у доларовому еквіваленті зменшилися у зв'язку зі зниженням курсу гривні на понад 19% з початку року.

Стаття по темі: Ринок складів в Києві активізувався: що орендували, за якою ціною і які перспективи

Впродовж перших трьох кварталів 2020 року в оренду було здано приблизно 110 800 кв. м, тобто аналогічно показнику відповідного періоду 2019 року, однак на 30% менше ніж у січні-вересні 2018 року. 

Стаття по темі: Коронавірус і ринок нерухомості Києва: що відбувається і що буде далі

Раніше повідомлялося, що у короткостроковій перспективі найбільше відчують наслідки пандемії індустрії туризму, роздрібної торгівлі та розваг.

Джерело