Пропозиції надішлють Міністерству розвитку громад та територій України.
Фото: vkorin.com.ua
Встановлюючи мінімальний рівень кошторисної заробітної плати, будівельні компанії орієнтуються на показники, визначені за порядком, встановленим Міністерством розвитку громад та територій України, які на сьогодні становлять 13 707,89 гривень. Однак, на думку представників будівельного ринку, ці показники не повною мірою відображають реальну ситуацію.
Лев Парцхаладзе, Президент КБУ, наголосив на важливості вирішення цієї проблеми: працівники не готові працювати за такі кошти, тому для компаній це ускладнює процес виконання будівельних робіт і допускає неправильне трактування з боку контролюючих органів.
Як зазначила Тетяна Коротка, заступник бізнес-омбудсмена, цей рівень заробітної плати є вузьким місцем, яке не дозволяє залучати на ринок більше компаній, зокрема з-за кордону.
Як зазначив Анатолій Беркута, Віце-президент КБУ, встановлення рівня зарплати має базуватися на частці заробітної плати в собівартості робіт. Наприклад, у Європі ця частка становить близько 30%, а в Україні – 7%.
Важливим кроком, на думку Анатолія, може стати створення незалежного органу ціноутворення, який здійснюватиме моніторинг та оприлюднення цін на будматеріали, і який можна буде спиратися при формуванні кошторису.
За підсумками дискусії було вирішено зібрати всі пропозиції та після їх розгляду та повторного обговорення передати напрацювання Міністерству розвитку громад та територій України.
Раніше експерт розповіла, що буде з цінами на житло у 2025 році.
- 64 перегляди