Для розвитку територій міст шукатимуть кошти з інших джерел.
Куди йдуть кошти з пайових внесків – невідомо. Фото: past.by
Найімовірніше, офіс бізнес-омбудсмена пропонуватиме уряду скасувати так званий пайовий внесок, який зобов’язані платити забудовники, начебто, для розвитку соціальної інфраструктури. Про це ІАП «Столична нерухомість» розповіла заступник бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка.
«Заглибившись в питання пайового внеску, вивчивши ідеї про його скасування/не скасування чи трансформацію у щось інше, ми прийшли до рішення, що швидше за все пропонуватимемо уряду скасувати його повністю. Адже, на жаль, представники жодного з міст, які хочуть, щоб пайовий внесок залишався, навіть у приватних бесідах не погодилися прозоро показувати цільове призначення цього внеску, тобто куди саме йдуть кошти, сплачені забудовниками. Разом з цим замість пайового внеску, потрібно шукати нові способи залучення коштів на розвиток територій, і в тому числі, соціальної інфраструктури. Я вважаю що наше законодавство дозволяє вести діалог, маючи плани розвитку територій, щодо пошуку іншого способу залучення цих коштів, аніж маніпуляція пайовим внеском для не зовсім прозорих цілей. Зрештою, вже зараз, завдяки децентралізації, бюджети міст отримують в рази більше коштів на розвиток територій, ніж було раніше», – зазначила Тетяна Коротка.
Натомість, як раніше повідомлялося, деякі представники будівельної спільноти виступають категорично проти скасування пайового внеску, оскільки переконані, що це завдасть величезної шкоди галузі.
- 559 переглядів