Підробиці про те, що планують змінити
В Україні вирішили змінити правила прописки – реєстрації за місцем проживання. Чиновники обіцяють максимально спростити процес, але збільшити штрафи за відсутність реєстрації.
Про те, що планують змінити і як це відіб'ється на ринку нерухомості, дізнавався портал столичної нерухомості 100realty.ua.
Реєстрація місця проживання в Україні: як це відбувається зараз
У 2015 році, вперше за багато років, в Україні відбулися зміни в процесі реєстрації місця проживання. Тоді прийняли Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» № 888-VIII.
Стаття по темі: Як узаконити самовільне будівництво в Україні у 2018 році: список документів і терміни
Головне нововведення – замість Державної міграційної служби, реєстрацією почали займатися органи місцевої влади, оформити все можна швидко і без проблем в ЦНАП. При цьому, як повідомили Державну міграційну службу, перелік документів, необхідних для реєстрації залишився тим самим.
Перелік документів для реєстрації місця проживання
- паспорт, посвідка на проживання, посвідчення біженця або інший документ, в який вноситься штамп про місце реєстрації;
- для дітей ще потрібно свідоцтво про народження;
- квитанція про сплату адміністративного збору;
- документи, що підтверджують право власності на квартиру або будинок або інші документи, що дозволяють проводити реєстрацію – договір оренди, судове рішення та інше;
- військовий квиток, для тих, хто може бути ще покликаний в армію.
- також на місці потрібно буде написати заяву.
Як зміниться процес реєстрації місця проживання в Україні
Чиновники вирішили відійти від функції контролю і довіритися громадянам в плані реєстрації місця проживання.
Як заявив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, держава хоче відійти від практики, коли вимагало від громадян доводити право на проживання в житлі. Тепер, нібито, потрібно просто повідомити, де ви знаходитесь. При цьому потрібно лише одну заяву. «Нова система базується на повній довірі громадян з боку держави», – говорить він.
Що зміниться при реєстрації місця проживання
- перелік документів. Потрібно буде подати лише одну заяву;
- відмітки до паспорта робити не будуть (тільки за бажанням);
- не буде дублів реєстрації в різних реєстрах територіальних громад;
- зареєструватися на новому місці проживання потрібно протягом 90 днів (зараз - 30 днів);
- збільшаться штрафи. Якщо зараз це максимум 51 грн., то після прийняття Закону – від 340 до 850 грн. Надання недостовірних відомостей з метою реєстрації місця проживання – штраф 850-1700 грн. Якщо особа протягом року вже було піддано адміністративному стягненню за вказане порушення – штраф 1700-3400 грн.
При цьому, як пояснили в Мінекономрозвитку, наявність реєстрації або її відсутність не може вплинути на рішення щодо:
- Якщо потрібно довести факт проживання в квартирі або будинку;
- На те, щоб людина вселився або виселився;
- Якщо потрібно оформити спадщину або приватизувати житлову нерухомість, реєстрація не потрібна;
- Не впливає також факт прописки і на нарахування за комунальні послуги та інше.
Нові правила реєстрації в Україні та ринок нерухомості
Нові правила реєстрації не суттєво позначаться на процесі проведення угод з нерухомістю. За словами Олени Бібєрової, Генерального директора АН «Благовіст», вплив має лише місце реєстрації. В даному випадку, українцям, зареєстрованим на окупованих територіях, вже сьогодні складно оформити кредит для придбання нерухомості. Також з огляду на, що при купівлі-продажу нерухомості оплата відбувається в безготівковій формі, у громадян, зареєстрованих на окупованих територіях, будуть проблеми з безготівковим розрахунком, банки можуть відмовити в проведенні платежу.
Стаття по темі: Як зареєструвати право власності на квартиру в новобудові: оформляємо документи, знижуємо ризики
«Нові правила реєстрації спростили ситуацію, коли в квартирі були прописані особи, які не є власниками нерухомості. У разі, якщо такі особи залишалися зареєстрованими після зміни власника, їх реєстрація залишалася актуальною. Тепер новий власник може реєструвати і знімати реєстрацію осіб самостійно, без їх згоди», – каже Олена Біберова.
Купити прописку в Києві – які розцінки «чорного ринку»
Зараз велика кількість фірм і просто приватних осіб пропонують послугу на межі закону: платне оформлення реєстрації місця проживання. Особливо це актуально для переселенців з Донбасу і Криму, які переїхали в столицю з окупованих територій, а також і іноземців.
Вартість реєстрації місця проживання в чужій квартирі становить від 1500 до 4500 грн. і залежить від терміну оформлення реєстрації. В даному випадку, існує ризик, що вас можуть зняти з реєстрації в будь-який час, без вашої участі.
Пропонують приватні особи і так звану прописку «назавжди». В даному випадку послуга платної реєстрації місця проживання обійдеться громадянам України в середньому 6000 грн., А іноземцям – 7000 грн. При цьому на увазі нових правил прописки, гарантії того, що дана реєстрація буде безстроковою, також немає.
Стаття по темі: Реєструємо право власності на квартиру на вторинному ринку: як все зробити правильно?
Фірми, які надають аналогічну послугу, заявляють, що роблять все легально і надовго, надають пакет документів. Обіцяють, що реєструють в квартирах, які їм належать, тому оформляють все згідно з буквою закону.
Ще один варіант отримати прописку в Києві – це знайти в оренду житло, власник якого обіцяє у вигляді бонусу прописати. Правда, таку додаткову послугу пропонують при оренді дорогої нерухомості, коли високу вартість хочуть виправдати і даною послугою і знайти подібний варіант не так і легко.
- 40974 перегляди