Дослідження показало, що з 409 об’єктів – 214 можна віднести до ризикованих
За даними аналітичного дослідження, більше ніж половину новобудов в Києві можна зарахувати до категорії ризикованих. В зв’язку з цим нагадуємо, як перевірити новобудову в Києві в 2020 році.
Компанія Monitor.Estate опублікувала власні висновки станом на лютий 2020 року. За її інформацією, найбільша кількість «ризикованих новобудов» – в Голосіївському, Шевченківському та Солом’янському районах Києва.
Загалом з 409 об’єктів на первинному ринку Києва 214 експерти відносять до можна віднести до ризикованих за низкою ознак.
Які критерії висувалися для перевірки новобудов в Києві
- Відсутність ліцензій на виконання будівельних робіт – 17 об’єктів (3% від загальної кількості новобудов).
- Зведення на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки – 174 (42%) новобудови в Києві.
- Будівництво без повного пакету дозвільних документів – 112 новобудов (27%)
- Наявність податкового боргу – 132 новобудов (20%).
Стаття по темі: Податки при операціях з нерухомістю у 2020 році: скільки, коли і що нового
Нагадаємо, з 1 лютого вступили в силу нововведення в законодавстві, які роз’яснюють, як перевірити новобудову в Києві в 2020 році. Перед покупкою необхідно перевірити документи забудовника за списком. Попросіть надати їх до відділу продажів, знайдіть на сайті компанії або ЖК, при необхідності зробіть запит через Єдині держреєстри для підтвердження.
Пакет документів для перевірки новобудови в Києві в 2020 році
1. Документ на право власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується об'єкт:
- державний акт на право власності на земельну ділянку;
- державний акт на право постійного користування земельною ділянкою;
- витяг (свідоцтво) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (з 2013 по 2015 роки);
- витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (з 2016 року і по теперішній час).
- договір оренди земельної ділянки;
- договір купівлі – продажу;
- договір суперфіцію.
Стаття по темі: Іпотека в Україні в 2020 році: які умови і на скільки будуть знижені ставки по кредитах
2. Документи, що дають право на виконання будівельних робіт, отримані відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»:
- у разі початку будівництва до 10.06.2017 року: декларація про початок виконання будівельних робіт (щодо об’єктів будівництва віднесених до колишньої III категорії складності або Дозвіл на виконання будівельних робіт;
- у випадку отримання документів з 10.06.2017 року: повідомлення про початок виконання будівельних робіт (щодо об’єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об’єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України);
- дозвіл на виконання будівельних робіт (щодо об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України «Про оцінку впливу на довкілля»).
3. Ліцензія на провадження господарської діяльності з будівництва об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.
Стаття по темі: Що буде з цінами на квартири і новобудови в Києві в 2020 році: прогноз від експертів ринку
4. Якщо залучення коштів фізичних та юридичних осіб (у тому числі в управління) здійснюється відповідно до частини третьої ст. 4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» надається довідка про інвестування та фінансування будівництва через:
- фонди фінансування будівництва;
- фонди операцій з нерухомістю;
- інститути спільного інвестування;
- інвестування та фінансування будівництва шляхом емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов'язань за якими здійснюється шляхом передачі об'єкта (частини об'єкта) житлового будівництва.
5. Ідентифікатор об'єкта будівництва в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (для об'єктів, щодо яких набуто право на виконання будівельних робіт після запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва).
- 2842 перегляди