В Україні змінили вимоги до проектування торгівельних залів


Висоту стелі не обмежують.

В Україні відміняється обов’язкова вимога щодо обмеження висоти торговельних залів. Відповідні зміни містяться у проекті державних будівельних норм щодо підприємств торгівлі.

«Сьогодні, згідно з чинними нормами, можлива максимальна висота торговельних залів у ТРЦ та інших закладах торгівлі обмежується. Для торговельних залів з площею більше 400 кв. м її можна підвищувати за відповідного обгрунтування максимум до 3,6 м, для залів торгівлі більше 1000 кв. м – до 4,8 м. Проте в сучасних умовах при реалізації цікавих архітектурних проектів дотримання цих вимог не завжди можливе. Тому, оновлюючи цей ДБН, ми вирішили прибрати вимогу щодо максимальної висоти торговельних залів і запровадити можливість проектувати їх будь-якої висоти», – повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Стаття по темі: Нові будівельні норми України: ще багато роботи

Згідно із запропонованими змінами у ДБН, допускається збільшувати висоту поверхів із торговельними залами за умови наявності відповідного обґрунтування з приводу механізації, обладнання, та конструкцій. При цьому, мінімальна висота від підлоги до стелі має складати не менше 3 м, а для двосвітних торговельних залів – не менше 5,8 м за наявності антресолей.

Раніше повідомлялося, що ряд експертних будівельних організацій, у яких забудовники проходять експертизу, зловживають своїми повноваженнями, і допомагають будівельникам обходити нові вимоги.

Джерело