Реєстрація /

У Києві визначилися, як покращать теплопостачання (проєкт змін)

Готуються до зими.

Міська влада Києва розробила проєкт схеми теплопостачання до 2030 року, що має на меті досягнення ключових цілей – екологічності, енергоефективності та надійності роботи систем. Схема є частиною стратегічного плану розвитку теплоенергетичного господарства міста. Уже найближчим часом заплановано представити детальну презентацію.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

Він нагадав, що у 2018 році київська влада повернула теплоенергетичний комплекс із управління приватної компанії «Київенерго» та передала в господарське відання новоствореному комунальному підприємству «Київтеплоенерго».

«Із того часу ми детально проаналізували технічний стан обладнання та мереж, залучили до роботи міжнародних експертів та сформували першочергові заходи, що дозволили успішно пройти два опалювальні сезони і розробити стратегічні цілі й заходи. І сьогодні, власне, Київ має 10-річний план розвитку системи теплопостачання», – сказав заступник голови КМДА.

Як розвиватимуть теплопостачання у Києві:

•    створення європейської моделі централізованого теплопостачання та імплементація Директиви ЄС «Про енергоефективність» (2012/27/ЄС);
•    ремонт та переоснащення джерел генерації тепла та електроенергії;
•    реконструкція теплових мереж;
•    регулювання споживачами споживання тепла, тобто тотальне оснащення будівель індивідуальними тепловими пунктами.

«Система теплопостачання Києва має бути беззбитковою, безаварійною, мати показники екологічності, які б відповідали європейським стандартам. Але найголовніше – столична система теплопостачання має відповідати ключовому критерію: потребам споживача, який прагне якісних та безперебійних послуг», – зауважив заступник голови КМДА.     

Читайте також: ТОП-5 порад, як зменшити електроспоживання, працюючи із дому

Раніше повідомлялося, що зима 2019/2020 була найтеплішою за останнє десятиліття. Це вплинуло на зменшення споживання природного газу для забезпечення міста теплом і гарячою водою. У цьому опалювальному сезоні Київтеплоенерго закупило 1,05 млрд куб. м газу на суму 5,5 млрд грн. Натомість у минулому сезоні було спожито 1,17 млрд куб. м загальною вартістю 8,7 млрд грн.

Джерело