В Києві – 36% від цієї кількості
Іпотека в Україні під 7 відсотків дає перші результати, звітує Міністерство фінансів. Станом на 11 травня видано 238 іпотечних кредитів – за 2 місяці роботи іпотечної програми.
За даними Мінфіну, 71,3% іпотечних кредитів видано на придбання житла на вторинному ринку, інша частина – на первинному.
«Уповноваженими банками розглядаються 517 заявок на участь у програмі на загальну суму 455,474 млн грн, з яких 23,5% становить первинний ринок і 76,5% - вторинний», – повідомляє Мінфін.
В яких містах найбільше видають іпотеку під 7%
- м. Київ – 36,16% кредитів;
- Київська область – 26,71% кредитів;
- Харківська область – 7,01% кредитів;
- Львівська область – 6% кредитів;
- Рівненська область – 3,95% кредитів.
Мінфін наголошує, що рішення про видачу іпотеки під 7% приймає банк, «використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника».
Умови видачі іпотеки під 7%
- Нормативна площа складає 50 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. метрів – на кожного наступного члена сім’ї. Загальна площа предмету іпотеки не може перевищувати нормативну площу предмета іпотеки більш як на 20%.
- Максимальна вартість предмета іпотеки – не більш як 2,5 млн гривень. Вартість загальної площі предмета іпотеки, що перевищує нормативну площу предмета іпотеки, сплачується позичальником відповідно до умов договору про придбання предмета іпотеки за рахунок власних коштів без компенсації процентів. Вартість предмету іпотеки визначається на підставі звіту про оцінку, проведену незалежним суб’єктом оціночної діяльності, акредитованим в Уповноваженому банку.
- Предметом іпотеки не можуть бути квартира в житловому будинку квартирного типу (багатоквартирному будинку) та індивідуальний житловий будинок, прийняті в експлуатацію раніше ніж за три роки до початку поточного року; а також соціальне житло, а також службові жилі приміщення та інші жилі приміщення, пристосовані для тимчасового проживання громадян.
- Предмет іпотеки (за винятком майнових прав на квартиру в об’єкті незавершеного будівництва або на індивідуальний житловий будинок), повинен бути застрахований позичальником на його повну вартість, що зазначена в іпотечному договорі
- Максимальний строк іпотечного кредиту становить 240 місяців.
- Уповноважений банк може утримувати з позичальника комісії за надання та/або обслуговування іпотечного кредиту, які сукупно за весь строк дії кредитного договору мають становити не більш як 0,5% (нуль цілих п’ять десятих) відсотка від суми наданого іпотечного кредиту.
Банкі, які видають іпотеку під 7% (станом на 11 травня 2021 р.)
- АБ «УКРГАЗБАНК»
- АТ «ОЩАДБАНК»
- АТ «КБ «ГЛОБУС»
- АТ «ПРИВАТБАНК»
- АТ «МЕГАБАНК»
- АТ «КРЕДОБАНК»
- АТ «ОТП БАНК»
- АТ «БАНК АЛЬЯНС»
- АТ «КІБ»
- АТ АКБ «ЛЬВІВ»
- ПуАТ «КБ «АКОРДБАНК»
- ПАТ «МТБ БАНК»
- АТ «ПРАВЕКС БАНК»
- АТ «Полікомбанк»
- 1119 переглядів