В Україні введено стан надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року: яка буде допомога населенню

Уряд фактично подовжив карантинний стан в країні на місяць

У середу, 24 березня Кабінет міністрів України прийняв рішення про запровадження надзвичайної ситуації на 30 днів – до 24 квітня 2020 року.

«Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві», – мотивував рішення Кабміну прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Він підкреслив: режим надзвичайної ситуації не обмежує конституційні права громадян, а лише консолідує зусилля органів влади для подолання загрози.

Стаття по темі:  З 16 березня Уряд запровадив тотальний карантин в Україні та Києві: всі рішення Кабміну

Які рішення Уряд прийняв в рамках надзвичайної ситуації

  1. Рекомендовано державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм  власності та державним банкам на час встановлення обмежувальних заходів не допускати звільнення працівників, які виконують роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати
  2. «Укрпошта» разом з онлайн-сервісом Liki24.com запускають доставку ліків в регіони України на період карантину. В Києві та обласних центрах діятиме спеціальний тариф доставки – 35 гривень, в будь-які інші міста та села – безкоштовно.
  3. Запроваджено додаткову компенсацію витрат на оплату комунальних послуг отримувачам житлових субсидій на період карантину. Компенсація в середньому складе 300 гривень для кожної родини.
  4. Збільшено на 50 відсотків соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води, на які розраховано субсидію.

Стаття по темі: Коронавірус і ринок нерухомості Києва: що відбувається і що буде далі

Нагадаємо, що в Києві в рамках карантину діє низка обмежень:

  • у столичних магазинах та аптеках має знаходитись 1 покупець на 10 кв. м.;
  • заборонено користуватися дитячими та спортивними майданчиками, розташованими у парках та скверах та на прибудинкових територіях.
  • громадський транспорт перевозить лише громадян за наявності спецперепустки, яка діє лише за наявності службового посвідчення медика, правоохоронця, рятівника або пожежника тощо.
  • введено обов’язковий «масочний режим» для людей, які перебувають в адміністративних, виробничих приміщеннях та у громадському транспорті. Його дотримання будуть контролювати Національна поліція та районні державні адміністрації.
  • заборонена робота МАФів із реалізації шаурми, приготування та продажу кавових напоїв тощо.
  • заборонена реалізація у торговельних закладах алкогольних напоїв на розлив та приготування і продаж кавових напоїв.
Источник

Теґи