Минулий рік був не найкращим для ринку оренди через карантин і тривалих обмежень. З початком року обмеження повністю не зняті. Про те, що чекає ринок оренди в 2021 році, дізнавався портал «Столична нерухомість» 100realty.ua.
Тенденції, які будуть актуальні і в 2021 році
На думку експертів в році, що наступив тенденції, попит і цінова ситуація буде схожою з кінцем минулого року. Коли ринок звик до обмежень і попит і пропозиція поступово почало входити в баланс.
За словами Генерального директора АН «Park lane» Вікторії Барабаш, в 2020 році найчастіше орендували квартири і комерційну нерухомість в новобудовах. На такі угоди припало близько 70%. Це пояснюється і зростанням пропозиції і якістю таких об'єктів. Вони зазвичай зі зручними плануваннями, красивою вхідною групою самого будинку, інфраструктурою та інше.
Тому в 2021 році орендарі обиратимуть квадратні метри в недавно побудованих будинках в різних районах Києва.
Стаття по темі: Що потрібно для купівлі-продажу нерухомості в Україні: перелік документів в 2021 році
Чого очікувати ринку оренди в 2021 році
Експерти стверджують, що ринок оренди в Києві буде розвиватися з урахуванням ситуації з пандемією. Ринок оренди сильно залежить від того, чи зможуть представники бізнесу відновити активність, яка знизилася за час карантину. Це вплине і на попит, оскільки при позитивних змінах багато людей, які покинули столицю через проблеми з роботою, знову повернуться до Києва.
Краща ситуація буде восени, коли повертаються студенти і починається активний бізнес-сезон. В даному випадку актуальна як оренда квартир в Києві, так і нежитлових приміщень.
«Розвиток ринку оренди нерухомості в 2021 році залежатиме від ситуації з карантином, в першу чергу. Хоча ринок адаптувався до роботи в нових умовах, головним індикатором залишиться попит. У разі якщо всі обмеження будуть зняті, бізнес активізується і відповідно, попит на оренду житла і комерційної нерухомості також виросте», – каже Генеральний директор АН« Благовіст» Олена Бібєрова.
На початку року сильної активності не передбачається через знову ж нових обмежень введених до кінця січня.
Стаття по темі: Що буде з цінами на нерухомість в Києві в 2021 році: прогноз від експертів ринку
Що будуть орендувати в 2021 році
У сегменті житлової нерухомості попит не буде сильно відрізнятися від того, який був у 2020 році.
«Якщо говорити про найбільш затребувані квартири, то це в, першу чергу, однокімнатні квартири площею 40-55 кв. м недалеко від метро або зручних транспортних розв'язок. Також завжди актуальні двокімнатні квартири площею 55-75 кв. м. Найбільший інтерес буде спостерігатися на житло в нових будинках. Новобудови приваблюють орендарів новими інженерними комунікаціями, енергоефективністю будинку, також через більш розвиненою, цікавою інфраструктури поруч», – вважає Олена Бібєрова.
Вона прогнозує, що навесні очікується активізація попиту на оренду будинків. Багато хто в 2020 році оцінив переваги життя у будинку з власною ділянкою, в оточенні природи.
Найпопулярніші напрямки для оренди заміських будинків:
- Обухівське,
- Одеське,
- Бориспільське,
- Вишгородське.
Користуватимуться попитом будинки в межах Києва (Осокорки, Нивки, Русанівські сади інші локації). Орендні ставки можуть змінитися в залежності від активності попиту.
«У сегменті оренди комерційних приміщень ситуація також буде залежати від обмежень, які можуть торкнутися роботи бізнесу. Швидше за все, продовжиться, розпочата в 2020 році, «міграція» орендарів в більш цікаві об'єкти. Зараз пропозиція на ринку дозволяє підібрати приміщення під будь-які запити і бюджет», – впевнена експерт. Зі зняттям всіх обмежень сегмент комерційної нерухомості почне активно розвиватися, як це в попередні періоди серйозних змін на ринку (наприклад, в 2009 році).
Читайте також: Що зміниться з 1 січня в Україні: ключові зміни законів, податків і тарифів в 2021 році
Орендні ставки в 2021 році
Кардинальних змін орендних ставок не передбачається знову ж через неясною ситуацією з пандемією. З ростом попиту можливе корегування орендних ставок. Особливо це торкнеться найбільш популярних квартир і приміщень.
- 3214 переглядів