Срок окупаемости паркоместа напрямую зависит от самого жилого комплекса, в котором оно расположено
У столиці України постійна проблема з паркуванням в будь-якій частині мегаполісу. Мешканцям багатоповерхівок доводиться купувати паркомісця в Києві в довколишніх будинках або уздовж тротуарів. У зв'язку з цим кияни купують місця в паркінгах для особистого використання або подальшої здачі в оренду. Портал «Столична нерухомість» 100realty.ua дізнався, чи вигідно інвестувати в таку нерухомість.
Попит і пропозиція
У продажу в Києві на сьогоднішній день досить багато варіантів паркомісць. Вони в основному розташовані в нових будинках. При цьому за місцем розташування – їх досить широкий вибір, як в центрі столиці, так і в спальних районах.
За даними генерального директора АН «Благовіст» Олени Бібєровой, середня площа найбільш затребуваних паркомісць становить 15-20 кв. м. При цьому попит є на об'єкти, на які оформлено право власності. Тобто в будинках, які вже здані в експлуатацію.
«Найчастіше паркомісця все ж купують для власного використання мешканці будинку. Також іноді, для здачі в оренду паркомісця, якщо людина сама живе в цьому будинку. Так простіше і зручніше управляти майном, здаючи його в оренду», – каже Олена Бібєрова.
Управління даним видом нерухомості вигідно тим, що не вимагає ніяких вкладень з боку власника. Не потрібно думати про ремонт або амортизації.
Читайте також: Іпотека під 7% в Україні: як і кому можна розрахувати на отримання кредиту
Скільки коштує паркомісце в Києві
Висока ціна на паркомісця, які продають в новобудовах дорожчих класів нерухомості, як в центрі Києва, так і в спальних районах. Тут іноді паркомісце коштує, як квартира в спальному районі в будинку економ-класу.
Свіжі дані АН «Благовіст» про ціни на паркомісця:
- ЖК на вул. Раїси Окіпної паркомісце площею 15 кв. м продають за 40 тис. дол.;
- в новому ЖК на вул. Глибочицькій паркомісце площею 21,4 кв. м можна купити за 39 тис. дол.;
- на Печерську в новому ЖК на вул. Тютюнника паркомісце площею 22 кв. м продають за 30 тис. дол.
- паркомісце на бул. Лесі Українки паркомісце площею 15 кв. м продають за 22 тис. дол.;
- найдоступніший варіант – це паркомісце за 17 тис. дол. площею 10 кв. м в новому будинку на вул. Каземіра Малевича (Голосіївський р-н).
У новобудовах комфорт-, бізнес- і преміум-класу паркомісця добре охороняються, ліфт опускається прямо в паркінг.
Скільки коштує оренда паркомісця в Києві
Купивши паркомісце за 40 тис. дол, здавати його в оренду потім можна за 4000-6000 грн/міс. Більш доступні варіанти в середньому коштують від 1500-2000 грн/міс. Часто комунальні платежі за утримання паркомісця платить власник. В середньому це 150-400 грн/міс.
При цьому в наявність для орендарів широкий вибір. Хоча в деяких РК пропозиція може бути обмежена, оскільки у власників може бути в розпорядження 2-3 авто, відповідно місць на всіх мешканців часто не вистачає. Це ще пов'язано з тим, що за нормами забудовники будують паркомісця з розрахунку 1,5 місця на квартиру. Для житлових комплексів преміум-, бізнес- і комфорт-класу такої кількості мало.
Читайте також: Як забудовники уникають відповідальності за несвоєчасну здачу будинків. Ключові пункти інвестиційного договору
Вигідно інвестувати чи ні?
Термін окупності паркомісця безпосередньо залежить від самого житлового комплексу, в якому воно розташоване. У більш преміальних будинках, де попит досить високий і паркомісць на всіх мешканців не вистачає, купувати паркомісця, можливо, є сенс. Особливо з огляду на те, що таке придбання не вимагає ніяких додаткових вкладень, ремонту та обслуговування, крім щомісячних комунальних платежів.
За скільки окупиться інвестиція в паркомісце:
- Якщо купити паркомісце за 40 тис. дол. і здавати його потім за 200 дол/міс., то інвестиція окупиться за 16,6 років. При цьому, можливе зростання вартості оренди. Дохід в рік після того, як інвестиція окупиться складе 6% річних.
- Якщо купити найдоступніший варіант – за 17 тис. дол. і здавати в оренду паркомісце приблизно за 70-80 дол/міс., то термін окупності досягне 20 років. Потім дохід складе 5% річних.
- 4539 переглядів