Як перевірити дані в Держреєстрі прав на нерухоме майно та захиститися від шахраїв

Для початку необхідно зробити собі електронний цифровий підпис або BankID

Випадків, коли шахраї міняли дані в Держреєстрі прав власності на нерухоме майно, досить багато. При цьому є можливість завжди бути напоготові і при найменшій підозрі на те, що хто-то може вчинити незаконні дії з вашої нерухомість бути у всеозброєнні. Портал столичної нерухомості 100realty.ua склав покрокову інструкцію про те, як перевірити право свою власність в Держреєстрі прав на нерухоме майно. Також ми розповімо, як можна захиститися від шахраїв.

Сумні факти

У Києві правоохоронці фіксують десятки випадків, коли з нерухомістю відбуваються незаконні дії.

Нещодавно кіберполіції в Україні затримала групу хакерів, які незаконно заволоділи нерухомістю на сотні мільйонів гривень. «Працювали» вони близько 4 років, успішно позбавляючи українців прав власності на квартири, будинки і комерційну нерухомість.
Хакери розсилали заражені вірусом листи чиновникам, які мають доступ до державних реєстрів. Після чого вони могли спокійно керувати їх комп'ютерами і мали доступ до Реєстрам. При цьому зловмисники відповідально підходили до складання листів і часто відправляли їх від реальних людей.

Такі дії призвели до того, що українці втратили тисячі об'єктів нерухомості.

Стаття по темі: Фальшиві документи на нерухомість: як зрозуміти, що з документами не все чисто

Організатором злочинної схеми міг бути співробітник Державної виконавчої служби та 4 працівники відомства. Зараз правоохоронці це з'ясовують.

Також СБУ виявила організовану групу злочинців, які привласнили нерухомості на 25 млн. доларів. Держреєстратори комунального підприємства на основі фальшивих документів переоформляли право власності на третіх осіб.

Аби не потрапити в список жертв таких злочинців, краще бути в курсі того, що з вашою нерухомістю не проводять незаконних угод варто періодично перевіряти інформацію в Держреєстрі прав на нерухоме майно або підключити sms-інформування про те, відбуваються які-небудь дії з вашої квартирою, будинком або іншою нерухомістю.

Як перевірити дані в Держреєстрі прав на нерухоме майно

Для початку необхідно зробити собі електронний цифровий підпис або BankID. Якщо це у вас є тоді нижче алгоритм дій для перевірки даних про нерухомість в Держреєстрі:

1. Зайдіть на сайт онлайн сервісів Мін'юсту і виберіть з переліку Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Як перевірити дані в Держреєстрі прав на нерухоме майно

2. Увійдіть в систему за допомогою електронного цифрового підпису.

Як перевірити дані в Держреєстрі прав на нерухоме майно

3. Далі вам відкриється особистий кабінет, де зліва будуть доступні всі сервіси, якими ви можете скористатися: отримати інформаційну довідку з Реєстру (її вартість 20 грн.), написати заяву про заборону вчинення реєстраційних дій з нерухомістю (вартість 3 грн), налаштувати смс-інформування (30 грн/міс. для 1 об'єкту нерухомості). Всі сервіси можна сплатити онлайн.

Як перевірити дані в Держреєстрі прав на нерухоме майно

4. Вибираємо пункт: «Інформація з Реєстру прав на нерухоме майно» та далі пошук за адресою об'єкта або ж за даними фізичної особи. Заповнюємо форму і натискаємо кнопку «подати заяву».

Як перевірити дані в Держреєстрі прав на нерухоме майно

5. Далі в особистому кабінеті ви побачите сервіси, які необхідно сплатити і кнопка для переходу на оплату. В даному прикладі можна оплатити видачу інформаційної довідки та заяви на заборону проведення реєстраційних дій з нерухомістю.

Як перевірити дані в Держреєстрі прав на нерухоме майно

Після натискання кнопки «оплатити» сайт переводить на сервіс безпечних платежів.

Як перевірити дані в Держреєстрі прав на нерухоме майно

6. Після оплати через час ви зможете завантажити в особистому кабінеті оплачений документ.

Як перевірити дані в Держреєстрі прав на нерухоме майно

Стаття по темі: Як безкоштовно приватизувати квартиру або кімнату в гуртожитку в України: перелік документів та зразок заяви на приватизацію житла

Можливість подачі заяви про заборону проведення реєстраційних дій з нерухомістю з'явилася не так давно, але це хороший спосіб уберегти свою нерухомість від сторонніх зазіхань. Єдиний нюанс, заборона діє всього 10 днів.

Як перевірити дані в Держреєстрі прав на нерухоме майно

Щоб отримати тривалу заборону необхідно звертатися в суд і за рішенням суду вам видадуть довгостроковий документ про заборону проведення будь-яких дій з нерухомістю.

Як підключити sms-маяк в Держреєстрі прав на нерухоме майно

Все досить просто. Ви реєструєтеся в кабінеті користувача за допомогою цифрового підпису та імені команди sms-інформування. Далі вводите реєстраційні дані нерухомості (вони є в інформаційній довідці) і номер телефону, на який будуть приходити sms. Далі натискаєте кнопку «відстежувати» і оплачуєте онлайн-послугу. Можна не тільки підключити інформування про факт проведення дій з нерухомістю, а й відстежувати подачу заявок на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо нерухомості.

Стаття по темі: Купити квартиру без ріелтора: складності, ризики і ціна питання

На мобільний телефон в такому випадку будуть приходити сповіщення про:

  • зміну статусу об'єкта;
  • прийнятті рішення про зміну статусу нерухомості.

Це допоможе оперативно звернутися до державного реєстратора і в суд, щоб зупинити незаконні дії щодо вашого об'єкта нерухомого майна.

Як підключити sms-маяк в Держреєстрі прав на нерухоме майно

Коштує така послуга 300 грн. в місяць для одного об'єкта нерухомості.

Источник

Теґи