Аналізуватимуть динаміку відмов.
Фото: kyivcity.gov.ua
Ліквідувати практику надання безпідставних відмов у видачі дозвільних документів на будівництво можливо лише, якщо посадові особи держархбудконтролю відчуватимуть реальні наслідки прийнятих рішень. Тож Держархбудінспекцією запроваджуються відповідні організаційно-управлінські інструменти.
Зокрема, керівникам територіальних органів надано окреме доручення щодо зміни підходів у роботі із дозвільними документами та усунення практики необґрунтованих відмов. Так, наприклад, підстави для відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт чітко прописані в Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності» – це неповний пакет документів, невідповідність документів вимогам законодавства, виявлення недостовірних відомостей тощо. Формальні ж недоліки, які пов’язані із відсутністю розділових знаків у тексті, допущенням граматичних помилок, некоректним формулюванням назви об’єкта будівництва в заяві тощо мають відпрацьовуватися із замовниками в оперативному режимі та не ставати головною причиною відмови у видачі дозволу. А надумані підстави для відмови взагалі мають бути виключені із практики роботи територіальних органів.
У разі невиконання або неналежного виконання доручення щодо кожного керівника та відповідального посадовця розглядатиметься питання притягнення до дисциплінарної відповідальності. Відсоток та динаміка відмов у видачі дозвільних документів на будівництво по регіонах аналізуватиметься та за результатами прийматимуться відповідні управлінські рішення.
Стаття по темі: Робота будівельником за кордоном: скільки платять і як нестача кадрів впливає на якість будівництва
Раніше повідомлялося, що зарплатні борги перед київськими будівельниками складають понад 2 млн. гривень. Також Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України визначило орієнтовний розмір кошторисної заробітної плати у 2018 році на рівні 5 тис. 500-7 тис. 800 гривень. Він використовується при визначенні вартості об’єктів будівництва, що фінансуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, а також кредитів під державні гарантії.
- 257 переглядів