Реєстрація /

В Україні 200 тисяч родин інвестували у довгобуди

Вирішити проблему довгобудів мають всі ланки влади.

За експертними оцінками на сьогодні майже 200 тис. родин інвестували в будівництво житла та не отримали його. За узагальненими даними Міністерства розвитку громад та територій України станом на 1 жовтня 2019 року в Україні вважаються проблемними 150 об’єктів житлового будівництва. Найбільше – в Києві, Київській та Одеській областях.

Про це повідомили у прес-слжбу ДАБІ.

Згідно з проведеним ДАБІ аналізом, основною проблемою переважної більшості «довгобудів» на сьогодні є відсутність права власності або користування земельною ділянкою, невідповідність намірів будівництва цільовому призначенню землі, а також істотні порушення державних будівельних норм та інших законодавчих вимог.

«Фактично підґрунтя виникнення таких проблем пов’язано із законодавчим регулюванням, що діяло до 2017 року. На той час був передбачений декларативний принцип отримання права на виконання підготовчих та будівельних робіт. Замовник заповнював та подавав органу держархбудконтролю декларацію, без підтвердження внесених даних відповідними документами. Орган держархбудконтролю мав лише право перевірити повноту заповнення даних та вносив їх до Реєстру. Тож недобросовісні забудовники маніпулювали отриманими можливостями та вносили у декларації завідомо недостовірну інформацію – щодо наявності землі, проектної документації тощо. А в результаті й будували з порушення норм», – говорять у ДАБІ.

Що потрібно для вирішення проблеми довгобудів:

  • вироблення алгоритму розв’язання вже наявних проблем інвесторів, 
  • розробка механізмів для подальшого унеможливлення таких випадків.

У ДАБІ вважають, що відповідна робота має бути проведена на всіх рівнях державного управління – починаючи від ґрунтовної статистичної аналітики, більш глибокого вивчення проблематики, узагальнення судової практики, створення робочих груп (комісій) для вирішення можливих проблем на місцях до розробки відповідної стратегії на рівні Уряду, а також розробки необхідних законопроектів та винесення їх на розгляд Верховної Ради України.

Стаття по темі: Зміни законодавства в сфері нерухомості: що треба знати для укладання угоди купівлі-продажу в Україні

Раніше повідомлялося, що будівельна галузь увійшла в трійку лідерів серед сфер та видів діяльності, в які було вкладено найбільше капітальних інвестицій за підсумками минулого року. У трійку найбільших за об’ємами інвестицій галузей України в 2018 році також увійшли промисловість і сільське господарство.

Джерело