Вони позбавили киян квартир.
Фото: facebook.com
Київська прокуратура викрила ще одну групу «чорних реєстраторів», які вивели десятки об’єктів нерухомості з комунальної та приватної власності
У період з 2011 по 2012 роки зловмисники, використовуючи інформацію ЖЕКів, підшуковували квартири, у яких тривалий час ніхто проживає чи відсутні господарі, а також квартири з наявною заборгованістю з оплати комунальних платежів.
Отримавши вказану інформацію, а також технічні характеристики цих об’єктів, зловмисники, використовуючи підроблені ухвали судів, змінювали власників квартир на підставних осіб, а саме житло у подальшому перепродавали добросовісним набувачам.
Крім того, маючи у своєму володінні інформацію про об’єкти комунального майна, з метою виведення його з переліку вільних нежитлових приміщень, брали участь у конкурсі за право оренди цих приміщень, за наслідками якого укладались відповідні договори.
У подальшому зловмисники замовляли технічну інвентаризацію вказаних приміщень, а отриману інформацію разом із анкетними даними підставних осіб вносили до підроблених ухвал суду і таким шляхом здійснювали перереєстрацію права власності.
Правоохоронцям вдалось встановити осіб, причетних до незаконних оборудок з нерухомим майном.
Вартість незаконно відчуженого майна становить понад 10 млн. гривень. Відносно всіх об’єктів заявлено позови про витребування із незаконного володіння.
Крім того, встановлено, що предметом злочинного посягання стали ще понад 20 об’єктів нерухомості на території міста Києва.
Стаття по темі: Фальшиві документи на нерухомість: як зрозуміти, що з документами не все чисто
Раніше повідомлялося, що рішенням Господарського суду Києва земельну ділянку по вул. Електриків, 20-А в Подільському районі Києва (Рибальський острів) площею понад 1,8 га було повернуто в комунальну власність столиці. Раніше, в 2017 році, ця ділянка перейшла у володіння фізособи, проте в ході розслідування було встановлено, що Київрада рішення про передачу ділянки в приватну власність не приймав.
- 572 перегляди