Суд заборонив будувати житло біля музею у селі Пирогів


Прокуратура подавала позов.

Суд апеляційної інстанції підтримав позицію прокуратури міста Києва та залишив в силі рішення господарського суду міста Києва про заборону будівництва житлового комплексу на земельній ділянці біля Національного музею народної архітектури та побуту України, що у с. Пирогів.

Як повідомлялось, столична прокуратура пред’явила позов про скасування права оренди приватного товариства на 16 га землі вартістю 274 млн гривень, що знаходиться в зоні охоронюваного ландшафту в районі Національного музею народної архітектури та побуту України.
 
Оскільки товариство розпочало підготовчі роботи на спірній земельній ділянці прокуратура звернулась до суду із заявою про заборону проведення будь-яких будівельних робіт на цій території. 
 
Ухвалою господарського суду міста Києва будівництво біля Національного музею народної архітектури та побуту України заборонено.  

Стаття по темі: Наскільки подорожчав ремонт квартири в Києві: порівнюємо ціни 2020 і 2018 року

Нагадаємо, що У Києві є можливість перевести житлове приміщення у нежитлове для ведення бізнесу двома способами – за спрощеним порядком, ухваленим Київською міською радою, або через отримання містобудівних умов та обмежень. Законодавства забороняє більше 10 видів бізнесу, які можна відкрити у житловій будівлі.

Раніше повідомлялося, що у січні–березні 2020року в Києві прийнято в експлуатацію 88,2 тис. кв. м загальної площі житлових будівель. Загальна площа прийнятого в експлуатацію житла в січні–березні порівняно з відповідним періодом попереднього року зменшилась на 49,4%.

Джерело