Реєстрація /

Первинний ринок житла в Україні зберігає інвестиційну привабливість

Повномасштабне вторгнення суттєво змінило мотивацію покупців на первинному ринку.

Частка інвестиційних придбань житла на первинному ринку наразі оцінюється в межах 45-50% від загального обсягу продажів. Для порівняння: у 2020-2021 роках цей показник міг сягати 60-65%

Про це повідомила Маріанна Бігунець, комерційна директорка будівельної компанії GAZDA.

За її твердженням, первинний ринок житла в Україні зберігає інвестиційну привабливість, однак за роки повномасштабної війни логіка таких придбань помітно змінилася. Якщо до 2022 року значна частина покупців розглядала новобудови передусім як інструмент збереження та примноження коштів, то сьогодні дедалі більше угод мають змішану мотивацію.

Експертка підкреслила, що вагома частина придбань, які раніше можна було б вважати суто інвестиційними, сьогодні поєднує кілька цілей: збереження/вкладення коштів в надійний актив, можливість подальшого переїзду, створення житлового “резерву” для родини або придбання якісного житла в безпечному регіоні.

Повномасштабне вторгнення суттєво змінило мотивацію покупців на первинному ринку. Частина придбань, які раніше можна було б сміливо назвати інвестиційними, сьогодні пов’язані з потребою в безпеці, зміні місця проживання або створенні альтернативного варіанту для комфортного життя. Люди дедалі частіше інвестують у можливість жити у більш прогнозованому, якісному та захищеному середовищі.

Фахівчиня зазначила, що одним із ключових чинників трансформації ринку стали внутрішньоукраїнські міграційні процеси. Частина платоспроможних покупців зі східних, південно-східних, північних та частково центральних областей почала активніше розглядати житло в більш безпечних регіонах – насамперед на заході України та в Київському регіоні.

Також цього року на ремонти і проєкти енергостійкості житлових будинків у межах програми «70/30» в Києві виділили понад 420 млн грн.

Місто дає можливість будинковим громадам підвищити рівень енергетичної незалежності, встановлюючи джерела альтернативного живлення – інвертори, акумулятори, сонячні панелі, генератори, а також комплекси обладнання для безперебійності комунальних послуг. Це допомагає забезпечити роботу ключових систем в умовах відключень електроенергії. Попит на ці роботи зростає, адже вони є важливим етапом підготовки міста до зими в умовах воєнного стану. Понад сотня заявок була подана на міський конкурс, тому бюджет програми був відкоригований. Минулого тижня Київрада прийняла рішення про додаткове виділення коштів, і загалом на реалізацію «70/30»  спрямують 420 млн грн

Джерело