На ринку офісів нова тенденція - роблять ремонт під орендаря

Намагаються залучити нових клієнтів.

На ринку офісів нова тенденція – роблять ремонт під орендаря.

Про це повідомив Володимир Гелюта, керуючий партнер UTG Offices.

«Нова тенденція на ринку – готовність робити ремонт під конкретного орендаря. Причому як в офісах зовсім без обробки, так і зі старою обробкою – повна адаптація приміщення, а часом навіть з меблюванням. Все для того, щоб переїзд був максимально комфортним, швидким і не витратним», – каже Гелюта.

За словами експерта, найбільш перспективна сьогодні комплексна забудова так званими бізнес-парками. Це відпрацьовано в Європі і Америці і вже через 3-5 років всі великі українські та міжнародні компанії будуть розміщувати свої офіси саме в таких об'єктах.

«Як не парадоксально, офіси в квартирах теж залишаться. Причина дуже банальна – це дешево. Квартира площею в 50 кв. м, в якій може розміститися 7 чоловік, обійдеться в 600 доларів, кімната для такої ж команди в коворкінг буде коштувати вже 1500 доларів, в бізнес-центрі ще дорожче. Так, це абсолютно іншу якість, немає всієї супутньої інфраструктури і дружнього ком'юніті, але ціна поки продовжує тиснути на вибір», – пояснює Володимир Гелюта.

Куди складніше, за словами експерта, доведеться бізнес-центрам низької якості – з коридорній системою, колишнім адміністративним будівлям, інститутам та іншої радянської забудови в віці 30+. Реконструкція таких будівель часто коштує рівно стільки ж, скільки і будівництво нових. Якщо це не супер-локація, то власники і девелопери навряд чи візьмуться за реновацію, а значить, ставки в них будуть просідати і далі.

Стаття по темі: Нові умови оренди офісів в Києві: що вигідно орендувати і як торгуватися восени 2020 року

Раніше повідомлялося, що вакантність на ринку офісів в Києві виросла на 3,9 п.п. з кінця 2019 року, склавши 12,4% на кінець 1П 2020 року.

Джерело