Реєстрація /

Комунальники розповіли, які побутові звички  допоможуть зменшити використання електроенергії

Влітку можна економити.

В пік літнього енергоспоживання слід замислитись, чи все в оселі оптимізовано для раціонального використання електроенергії. Деякі побутові звички допоможуть зменшити споживання електроенергії.

Електропостачальник YASNO розказав, на що слід звернути увагу в оселі, щоб зберегти електроенергію та кошти.

Які звички дозволять економити електроенергію

•         Раціонально користуйтесь найбільш «прожерливими» електроприладами з нагрівальними спіралями та термоелементами:
-       Бойлер. Зменшіть температуру нагріву води, влітку приємно приймати прохолодний душ.
-       Електрочайник. Зранку закип’ятіть повний чайник і перелийте воду в термос:  протягом дня можна пити гарячі напої без зайвих енерговитрат. Також очищуйте чайник від накипу.
-       Фен. Влітку повітря в оселі тепле, отже не потрібно встановлювати максимальну температуру нагріву приладу або зменшити його використання, адже волосся швидко висушується самостійно.
-       Праску вимикайте в перервах у прасуванні.
•         Кондиціонер, який увімкнений протягом спекотного дня, повинен працювати при зачинених вікнах та дверях. А вночі, коли стає прохолодніше, можна використовувати режим «еко» або вимкнути прилад та провітрити приміщення.
•         Використовуйте енергоефективне LED-освітлення, яке споживає на 80% менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання.
•         Вимикайте з мережі прилади, якими не користуєтесь та зарядні пристрої після повної зарядки гаджетів. Також не залишайте техніку у  режимі «сну», щоб не витрачати зайву енергію.
•         Якщо у вас встановлений двозонний лічильник, з яким спожита з 23:00 до 7:00 електроенергія коштує вдвічі дешевше, користуйтеся функцією «Відкладений старт» для техніки, де він передбачений. Наприклад, перемістіть роботу мультиварки, пральної або посудомийної машини на економні години.
•         Обирайте техніку класу «А» та вище – нові моделі більш енергоефективні за старі.

Читайте також: ТОП-5 порад, як зменшити електроспоживання, працюючи із дому

Раніше повідомлялося, що зима 2019/2020 була найтеплішою за останнє десятиліття. Це вплинуло на зменшення споживання природного газу для забезпечення міста теплом і гарячою водою. У цьому опалювальному сезоні Київтеплоенерго закупило 1,05 млрд куб. м газу на суму 5,5 млрд грн. Натомість у минулому сезоні було спожито 1,17 млрд куб. м загальною вартістю 8,7 млрд грн.

Джерело