Нинішнє законодавство щодо захисту культурної спадщини не дає місцевій владі можливості ефективно захищати своє історичне надбання.
Фото: epravda.com.ua
Депутати Київради зареєстрували проєкт звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо термінового вирішення проблемних питань у сфері охорони культурної спадщини. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
«Нинішнє законодавство щодо захисту культурної спадщини не дає місцевій владі можливості ефективно захищати своє історичне надбання. А це призводить до руйнування та втрати важливих для нашої країни об’єктів. Прийняття запропонованих нами законопроєктів надасть громадам реальні важелі впливу на недоброчесних власників об’єктів культурної спадщини, які знищують або доводять пам’ятки та цінні історичні будівлі до руйнації», – зазначила Ганна Старостенко.
За її словами, на початку серпня у Верховній Раді України зареєстрували 2 законопроєкти, до розроблення яких був залучений Департамент охорони культурної спадщини КМДА. Йдеться про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» та інших законів щодо вдосконалення механізмів захисту культурної спадщини та відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини, а також про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини.
У законопроєктах, зокрема, передбачено:
- збільшення штрафів за недотримання пам’яткоохоронного законодавства – від 850 тис. до 1,7 млн грн. Зараз розміри штрафів становлять усього від 1700 грн до 17 тис. грн;
- можливість примусового викупу містом пам’яток у комунальну власність, якщо власники своїми діями доводять їх до знищення;
- запровадження кримінальної відповідальності за воєнні злочини проти культурної спадщини.
Крім того, важливою складовою цих законопроєктів є ратифікація міжнародних зобов’язань України, зокрема положень Нікосійської конвенції 2017 року, що визначає необхідність криміналізації умисного пошкодження або знищення культурних пам’яток.
Раніше повідомлялося, що ринок житлової нерухомості України показує поступове відновлення.
- 130 переглядів