Реєстрація /

Фахівці перевірять стан будівельних конструкцій на Поштовій площі

Усі будівельні роботи на об'єкті було зупинено у 2017 році.

Місто залучить фахівців науково-дослідного інституту для дослідження стану будівельних конструкцій на Поштовій площі. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Питання Поштової площі перебуває на постійному контролі міста. Воно багатогранне, адже включає в себе низку аспектів – історичну, культурну, архітектурну, а також безпекову складову. Щоб завершити будівництво та музеєфікувати знайдені пам’ятки, необхідна активна спільна робота міста, міських служб та державних органів, насамперед Міністерства культури та інформаційної політики», – наголосив Валентин Мондриївський.

За його словами, всі будівельні роботи на об’єкті були зупинені у 2017 році, тому зараз фахівці науково-дослідного інституту мають перевірити стан будівельних конструкцій.

Валентин Мондриївський додав, що місто активізує діяльність робочої групи з розробки плану дій із завершення реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі у Подільському районі з урахуванням пам’ятки національного значення.

«Місто готове відновити роботи на Поштовій площі, щойно будуть зняті обмеження. Із відповідними пропозиціями міська влада неодноразово зверталася і до Уряду та Верховної ради, і до Інституту археології НАН України», – сказав заступник голови КМДА.

Він зазначив, що за даними КП «Київський метрополітен» ситуація на Поштовій площі ніяк не загрожує станції метро. Фахівці метрополітену проводили обстеження та встановили, що станція «Поштова площа», та перегінні тунелі, що примикають до неї, перебувають у належному технічному стані. Ризиків підтоплення та необхідності закриття станції на ремонт немає.

Нагадаємо, що під час робіт виявили археологічні знахідки – дерев’яні споруди середньовічного Києва ХІ-ХІІІ сторіччя. У зв’язку з цим усі будівельні роботи на об’єкті були, відповідно до припису Департаменту культури від 10.07.2017 № 403.

Раніше повідомлялося, що у Київській області повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності вже відновили майже 17 тис. об'єктів. Основна частина, 15,3 тис. будинків, це приватні та багатоквартирні будинки.

Під час робочого візиту в Україну делегація США на чолі з заступницею адміністратора USAID Ізобель Коулман відвідала Ірпінь. Саме з цього міста розпочалась програма державних компенсацій за пошкоджене та знищене житло – єВідновлення. На термінові та капітальні ремонти кошти вже отримали майже 3,5 тисячі мешканців міста. Ще близько 500 заяв – в роботі. А від початку цього року, коли з’явилась можливість отримати кошти на придбання нового житла замість знищеного, вже 500 мешканців Ірпеня отримали гарантовану державою компенсацію. Середня сума – 2,7 млн грн. 

Джерело