Існує 2 варіанти.
Київ може позбутися довгобудів декількома варіантами подій.
Про це повідомив Андрій Рижиков, СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution.
За словами експерта, є два варіанти. Перший – коли об'єкт категорично не можна добудувати або перебудувати – через те що будівля непридатна для роботи з нею, не можна витягнути додаткові метри через обмеження ділянки, вона більше не актуальна для реалізації або інвестиційно не приваблива для інвестора. У такому випадку потрібно перевести об'єкт в спецфонд, потім знести і на його місці облаштувати сквер, парк або суспільний простір.
«Другий варіант – коли недобуд може бути закінчений за рахунок інвестора. Тут все просто і складно водночас. Просто – тому що потрібно віддавати поки згодні взяти, аби позбутися руїн, що десятиліттями спотворюють місто. Складно – тому що: 1. завжди є місцеві активісти, які за будь-яких розкладів проти, 2. забаганки міста дуже нечітко виражені або настільки великі і дорогі, що пропадає вся суть інвестицій, 3. звичайно ж, бюрократія – куди без неї, пройти інвестиційний конкурс – це ціла історія», – додає Андрій Рижиков.
В будь-кому разі потрібно зробити інвентаризацію всіх багаторічних недобудов і очистити місто від уламків похмурого минулого.
Стаття по темі: Коронавірус і ринок нерухомості Києва: що відбувається і що буде далі
Раніше повідомлялося, що у короткостроковій перспективі найбільше відчують наслідки пандемії індустрії туризму, роздрібної торгівлі та розваг.
- 280 переглядів