Забудовники перераховують кошти на інфраструктуру.
Фото: NewsMir.info
Пайовий внесок в Україні у тому вигляді, в якому він зараз існує, є неефективним, породжує високі корупційні ризики, і найважливіше – не виконує свою головну функцію – розвиток інженерно-транспортної та будівництво нової соціальної інфраструктури населених пунктів. Повна його відміна по Україні сприяє покращенню бізнес-клімату, що, у свою чергу, дозволить країні піднятися у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».
Таку думку висловив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
«Сьогодні розмір пайового внеску у розвитку інфраструктури розраховується на підставі загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта, яка визначається відповідно до будівельних норм, державних стандартів і правил. Для нежитлових будівель і споруд її граничний розмір складає 10%, для житла – 4%. Але по факту частка пайової участі в доходах місцевих бюджетів дуже мала (близько 1%) і на будівництво нових дитячих садків, шкіл та іншої інфраструктури із коштів пайового внеску ці кошти не витрачаються. Крім того, цільове призначення цих коштів ніким не контролюється, тому пайовий збір, по суті, став «легалізованим хабарем забудовників» і породжує високі корупційні ризики з боку органів місцевого самоврядування», – зазначив він.
Читайте також: Покрокова інструкція: як укласти договір на поставку електрики, повернути переплату і провести звірку рахунків
Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів України схвалив законопроект Мінекономрозвитку «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційного клімату в Україні», який передбачає скасування пайового внеску у розвиток інфраструктури.
- 230 переглядів