Попит на кредити має зрости.
Фото: 24tv.ua
З початку широкомасштабного вторгнення комерційні банки вперше знизили іпотечні ставки, скоротивши їх відразу на 3%.
Про це 100realty.ua повідомила Олена Дмітрієва, Перша заступниця Голови правління Глобус Банку.
За словами експертки, зниження розміру облікової ставки до 20% спонукає банки до розвитку та покращення умов широкого спектра кредитних і зокрема іпотечних програм.
«Зниження облікової ставки стало поштовхом до активізації кредитування, в першу чергу іпотеки, яка не може розвиватись в умовах високих відсоткових ставок», – зазначила вона.
На її думку, перш за все очікується пожвавлення іпотечного кредитування саме на первинному ринку, який з початку повномасштабної агресії практично завмер. Особливо цікавими для покупців житла будуть спільні іпотечні програми банків і девелоперів, за якими банк може запропонувати найнижчі відсоткові ставки:
- програма з терміном погашення до 3 років: залежно від початкового внеску середні ставки складуть від 7% до 12% річних.
- програма до 5 років із середніми ставками від 11% до 14% річних;
- іпотечна програма на 20 років: 4% на перший рік та 19% на подальші 19 років.
За її даними, за перше півріччя 2023 року частка кредитів на первинному ринку в банківській системі складає усього 1,1% від загальної кількості виданих іпотечних кредитів. Такі результати обумовлені не тільки високими ставками, але й загальним зниженням попиту на первинному ринку. Тому покращення умов кредитування посприяє збільшенню попиту на нерухомість, що будується.
Раніше повідомлялося, що на програми швидкого відновлення України потрібно до 15 мільярдів доларів.
- 148 переглядів