Порушникам потрібно сплатити штраф.
Фото: 112.ua
У столиці активно взялися за евакуацію автомобілів, які неправильно припарковані, чи порушують інші правила дорожнього руху. Лише за останній місяць у столиці на штрафмайданчик забрали більше півтисячі авто. У попередній місяць таких авто було лише 48, тому тенденція до активного зростання очевидна. Штрафів виписали на 605 тис. грн.
Такі данні наводять у Інспекції з паркування.
Всього за дотриманням правил слідкують 16 інспекторів, які працюють кожен день.
Тимчасове затримання авто здійснюється на підставі статті 265-2 КпАП, в тому числі і в разі наявності у патрульного поліцейського підстав вважати, що водієм вчинено порушення, а також в разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження».
Читайте також: Як отримати субсидію в Україні за новими правилами
Як повернути авто, яке забрали на штрафмайданчик:
- Зателефонуйте за номер 02 і дізнайтеся, де можна отримати постанову про правопорушення і яке саме порушення ви вчинили.
- У відділені поліції, про яке повідомив оператор, заберіть постанову і сплатіть штраф. Сплатити можна у відділені поліції та затверджений державний тариф за евакуацію за допомогою спеціального електронного терміналу. Реквізити вводити не потрібно – вони автоматично запрограмовані в терміналі.
- Коли штраф сплачено, оформлюють документи необхідні для отримання автомобіля.
- З документами водій може їхати на штрафмайданчик. За місцем ніяких розрахунків готівкою немає. Всі оплати відбуваються в безготівковій формі, в розмірах, визначених Державним тарифами, і направляються на реквізити державного підприємства МВС.
За які порушення правил паркування можуть забрати авто на штрафмайданчик:
- Паркування у другому ряді.
- Паркування на пішохідному переході.
- Паркування на смузі громадського транспорту.
- Авто заважає руху іншого транспорту.
- Паркування на тротуарі.
- Паркування на велосипедній доріжці.
Читайте також: Комерційна нерухомість в новобудовах Києва: прибуток вище, ніж від житла
Раніше повідомлялося, що зміна №2 у ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів» унормувала можливість проектувати автоматизовані автостоянки для легкових автомобілів в містах України. Зміна офіційно вступає в дію з 1 липня 2019 року.
- 874 перегляди