Уряд України змінює програму «Доступне житло»
Фото molod-kredit.gov.ua
Програма «Доступне житло» була вдосконалена за рішенням уряду України. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України зробило все, щоб знизити корупційні ризики при реалізації програми «Доступне житло».
За словами заступника голови Мінрегіону Льва Парцхаладзе, більшість з тих, хто потребує програмою «Доступне житло» – це учасники АТО і внутрішньо переміщені особи. Профільне відомство впорядковує нормативну базу, щоб регламентувати використання і розподіл коштів за програмою «Доступне житло».
Зміни в програмі «Доступне житло»
- Громадяни самостійно зможуть обирати житло за критеріями, визначеними постановою Кабміну.
- Учасники програми отримають право придбати вже готове житло від забудовника.
- Комісія Мінрегіону буде перевіряти учасників програми «Доступне житло» на відповідність вимогам законодавства;
- Буде знижено верхню межу рівня доходу для учасників програми «Доступне житло»: замість 5 середньомісячних зарплат на члена сім'ї пропонується 3. Це дозволить надавати підтримку тим, хто її дійсно потребує допомоги.
- Кошти на «Доступне житло» будуть розподілятися між регіонами пропорційно чисельності населення.
- Вводяться нові зобов'язання для учасників програми «Доступне житло»: протягом 3 років їм заборонено перепродавати житло, їх зобов'яжуть підтверджувати факт проживання саме в купленій квартирі.
- На сайті Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву буде опублікована інформація про учасників програми «Доступне житло», які отримали підтримку від держави.
Стаття по темі: Попит на квартири в новобудовах Києва виріс через коливання долара
Довідка про програму «Доступне житло»
Програма «Доступне житло» передбачає оплату за рахунок бюджету частини вартості житла: 50% – учасникам АТО і внутрішньо переміщеним особам, 30% – громадянам, які потребують поліпшення житлових умов.
Стаття по темі: Купівля квартири у забудовника: безпечні і не дуже способи інвестування
У 2018 році на програму «Доступне житло» з бюджету виділялося 100 мільйонів гривень.
За даними Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, в 2017 році в Україні було укладено 91 договір за програмою «Доступне житло». Це на 63% більше, ніж в 2016 році.
- 1809 переглядів