Зелену зону біля метро «Сирець» хочуть забудувати

Планують побудувати багатоповерхівку.

Апарат РНБО хоче забудувати зелену зону біля станції метро «Сирець» на вул. Щусєва багатоквартирними будинками з паркінгами. Тривають судові тяжби, а правоохоронці влаштовують обшуки в підрозділах міської влади.

Історія цієї ділянки непроста. У 2009 році вона була передана апарату РНБО України в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків із підземними паркінгами та об’єктами соціально-побутової інфраструктури.

Однак у 2019 році було встановлено, що ділянка не використовується за призначенням, будівництво не було розпочато. Натомість, на земельній ділянці утворилося стихійне сміттєзвалище.

Мешканці Шевченківського району неодноразово зверталися з проханням щодо створення скверу замість сміттєзвалища та руїн. Тим більше, що початково (до отримання РНБО) земельна ділянка була визначена як територія зелених насаджень.

Враховуючи ці факти, у 2019 році КМДА припинила право постійного користування ділянкою. Наразі міська влада привела територію до ладу. Вивезено сміття, здійснено благоустрій. А у подальшому у планах мерії – облаштувати сквер для відпочинку мешканців району та міста.

Апарат РНБО не полишає спроб повернути собі приведену до ладу земельну ділянку, в судовому порядку.  На теперішній час cудова тяжба триває.

Стаття по темі: Земельний податок в 2021 році: коли і скільки сплачувати власникам землі

Раніше киянам розказали, що вже зробили на Подільському мосту.

Джерело