Сума досягає мільйонів доларів.
Фото: kyivcity.gov.ua
Для завершення одного довгобуду буде потрібно в середньому від 3-х до 5-ти млн. доларів.
Про це завила директор з маркетингу проекту багатофункціонального житлового комплексу «Polaris Home & Plaza» Анжеліка Саакян.
За її даними, процес завершення будівництва подібного об'єкта пов'язаний з рядом ємних процесів таких, як технічний, юридичний аудит об'єкта, перегляд концепції замороженого будинку.
«На сьогоднішній день, щоб девелоперу зайти в заморожений проект потрібен ретельний технічний аудит об'єкта для визначення реального технічного стану об'єкта і визначення можливих ризиків. У всіх заморожених об'єктів різна ступінь «готовності»: десь зведений каркас з декількох поверхів, а десь лише підготовлений котлован. Тому потрібно дослідження його конструктивних елементів, внутрішніх мереж, якщо такі є, ступеня зношеності обладнання, реальних термінів введення в експлуатацію та ін., А також можливість трансформації проекту в умовах зрослого попиту», – повідомила експерт.
Що стосується юридичного аудиту, Анжеліка Саакян зробила акцент на юридичній «чистоту» самого майданчика, наявність судових розглядів і супутніх ризиків, які можуть спричинити за собою додаткові фінансові та часові витрати.
Вона нагадала, що на сьогоднішній день питання завершення будівництва заморожених об'єктів законодавчо не врегульовано, що в значній мірі збільшує ризики забудовників, готових взятися за подібний об'єкт. При цьому, як вважає експерт, щоб об'єкт був потенційно цікавий девелоперу, кількість проданих в ньому квартир не повинно перевищувати 30-50%.
Експерт вважає, що вирішити проблему довгобудів можна тільки на умовах державно-приватного партнерства, які повинні бути прописані у відповідному законодавчому акті.
Стаття по темі: Як отримати дозвіл на будівництво в Україні за спрощеною процедурою – останні зміни
Нагадаємо, що скасування пайового внеску означає для бюджету Києва втрату значного джерела платежів. За останні два роки сума платежів наблизилася до 1,5 мільярда гривень, а в 2018 році в Києві було укладено 270 договорів про пайову участь.
За рахунок пайових внесків фінансувалося понад 50% так званого «бюджету розвитку» – інфраструктурні проекти на території Києва.
- 478 переглядів