Реєстрація /

ЮНЕСКО позитивно оцінило зміни щодо захисту пам’яток архітектури у Києві


Скандальних будівництв стало менше.

Місієя ЮНЕСКО перевірили збереження історичних пам’яток культури Києва, а саме історичного центру, Софії Київської, Києво-Печерської лаври та схилів Дніпра. За словами профільного заступника голови КМДА Валентина Мондриївського, заборона будівництва у буферних зонах та історичних місцях допомогла суттєво зрушити питання збереження культурної спадщини.

«Ми пишаємося співпрацею з ЮНЕСКО і готові відкрито показати наміри та політику, яку реалізуємо у сфері збереження наших пам’яток та культурної спадщини. Маємо зазначити, що за останні 3 роки у Києві не було жодної скандальної забудови, чи складного будівництва в історичній зоні. За цей час ми стримали потужний зріст бажань будувати в історичному центрі завдяки забороні, рішення про яку було прийнято Київрадою. Сьогодні всі об’єкти, які потрапляють до буферної зони, за ініціативою міста, забудовників, інвесторів надходять до інформаційного центру ЮНЕСКО. А це означає, що змінюється і місто, і громадськість, і бізнес, та все більше наше суспільство розуміє необхідність дбайливого збереження та ставлення до спадщини», – зазначив Валентин Мондриївський.

Присутній експерт Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ІКОМОС) Тамаш Фежерді додав, що світова спільнота відзначила динаміку розвитку міста і відсутність скандальних забудов в історичному ореолі Києва.

Стаття по темі: Квартири в передмісті Києва: попит зростає, а висока конкуренція стримує зростання цін

Раніше повідомлялося, що у Києві близько 400 історичних будинків зі статусом пам’ятки. Більшість із них – у приватній власності, інші – на балансі різних структурних підрозділів КМДА, міністерств, інших державних установ, комунальних підприємств, райдержадміністрацій тощо. На 2020 рік запланована реконструкція 4 будівель.

Джерело