Реєстрація /

У столиці тривають капремонти в понад 400 індивідуальних теплопунктах

Відновили 254 старі індивідуальні теплові пункти.

Київ продовжує залучати кошти міжнародних партнерів для впровадження енергоефективних заходів і програм. У співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (Nordic Environment Finance Corporation, NEFCO) у столиці реалізують масштабний проєкт – капремонт індивідуальних теплових пунктів та систем опалення у громадських будівлях, зокрема у школах і дитсадках. Про це повідомив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко.

«За останні 5 років ми досягли значних результатів у реалізації проєкту з енергоефективності: провели роботи у 376 закладах, зокрема вже встановили 354 індивідуальних теплових пункти (ІТП) із 427 запланованих. Решта робіт ще триває. Також модернізували системи опалення разом з ІТП у 13 об’єктах та окремо оновили системи опалення у 6 закладах. Завдяки цим заходам ми вже забезпечуємо щорічну економію теплової енергії на рівні 150 000 Гкал для об’єктів. Надійна співпраця з NEFCO, що триває вже понад 10 років, дає змогу Києву впроваджувати сучасні енергоефективні рішення, що сприяють зниженню енергоспоживання та створюють комфортніші умови для учнів і персоналу. При цьому NEFCO надає пільгові умови кредитування проєкту, тому фінансове навантаження на місто є мінімальним, а результат у вигляді оновленого обладнання та суттєвої економії є беззаперечним», – пояснив Дмитро Науменко.

За його словами, пошкодження енергетичної інфраструктури спонукали посилити пріоритетність енергозбереження.

«Київ працює над підвищенням енергостійкості на всіх рівнях і напрямах: у житловому секторі, громадських будівлях (школах, дитсадках, медзакладах тощо), об’єктах критичної сфери та ін. Ми залучаємо всі доступні ресурси й можливості для цих цілей, адже йдеться про загальну енергетичну безпеку міста», – зазначив директор Департаменту.

Він нагадав, що столиця продемонструвала належний рівень реалізації проєктів NEFCO, досягнула встановлених показників щодо економії енергоресурсів і зниження викидів вуглекислого газу. У 2014–2019 роках термомодернізували 17 дошкільних закладів освіти, у 33 столичних школах замінили неефективне освітлення на LED, відновили 254 старі індивідуальні теплові пункти і встановили нові у 26 закладах освіти. Це дозволило зменшити викиди CO2 на 43 тис. тонн і скоротити споживання енергоресурсів на 124 тис. Гкал.

За словами Дмитра Науменка, Київ одним із перших у регіоні успішно відзвітував про результати, продемонструвавши значну економію. Це забезпечило місту довіру партнерів і дало цінний досвід для нових проєктів.

Раніше повідомлялося, що у Дарницькому районі облаштували дублюючий пішохідний перехід із дотриманням принципів безбар'єрності.

Джерело