У Києві отримати витяг із містобудівельного кадастру тепер можна отримати онлайн (роз’яснення КМДА)

Раніше процедура була тривалою.

Щоб отримати витяг з містобудівного кадастру, кияни ще нещодавно мали проходити тривалу процедуру, подаючи документи напряму через Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації. Однак тепер витяг можна отримати у режимі онлайн.

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

Він пояснив, для чого киянам взагалі може знадобитися отримання витягу з містобудівного кадастру.

«Нещодавно Департамент містобудування та архітектури КМДА запустив функцію отримання довідки (витягу) з сайту містобудівного кадастру в режимі онлайн. Цей документ використовується для багатьох цілей – підготовка документації з землеустрою, будівельних паспортів, чи щоб отримати інформацію про обмеження, які діють в межах певної території.
Довідку (витяг) з містобудівного кадастру (далі – витяг) отримують навіть правоохоронні органи під час розгляду кримінальних справ», – написав Юрій Тацій.

Сьогодні заявники все ще можуть подати документи особисто через Департамент містобудування та архітектури КМДА, однак процес подачі заявки і отримання витягу потребує багато часу.

Як раніше отримували витяг із Містобудівного кадастру:

1) Необхідно було завантажити заявку на отримання витягу із сайту або написати її у довільній формі. Після цього лише у спеціально призначені дні (вівторок і четвер) залишити заявку у Департаменті, вкинувши у спеціальну скриньку або віднісши до канцелярії.
2) Через 2 дні заявнику необхідно було зателефонувати до канцелярії Департаменту, щоб дізнатися номер зареєстрованої заяви.
3) Готовий витяг можна було отримати лише у паперовому форматі, попередньо звернувшись до Департаменту, щоб дізнатись про стан готовності документу.
4) При отриманні витягу при собі необхідно було мати документи, які посвідчують особу або довіреність з паспортом.

Стаття по темі: Купівля квартири у забудовника: безпечні і не дуже способи інвестування

Як отримати зараз витяг із Містобудівельного кадастру у Києві

«Зараз же заявнику взагалі не потрібно виходити з дому, щоб отримати витяг з кадастру. Достатньо лише мати ЕЦП або Bank ID, щоб заповнити та надіслати заявку із сайту містобудівного кадастру. Також на сайті знаходиться детальна інструкція, як отримати дану послугу, що допомагає заявнику зменшити час подання заявки», – зазначив Юрій Тацій.

Стаття по темі: Київська інфраструктура: що реалізовано і що обіцяють зробити в 2019 році

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №1052 «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві», який пропонує ввести і надавати перевагу новому методу нормування у галузі – параметричному.

Джерело

Теґи