Реєстрація /

Тарифи на опалення виростуть вже взимку на 40%

КМДА запропонувала Уряду використати газ вітчизняного видобутку, щоб не підвищувати тарифи 

Із травня поточного року Уряд України скасував дію положення про ПСО – спеціальні обов’язки закупівлі газу для теплопостачальників, що покладались на НАК «Нафтогаз» і враховували соціальну функцію теплокомуненерго в процесі надання послуг населенню. У результаті теплопостачальні підприємства змушені купувати газ за ринковими цінами, які стрімко зросли в порівнянні з минулим роком. Так, НАК «Нафтогаз» запропонував фіксовану ціну на тривалий період, але і вона є вищою ніж та, що закладена в тариф. Це призведе до того, що вже цієї осені, не лише в Києві, а й у низці українських міст, тарифи на гарячу воду та опалення зростуть на 30-40%. Країна матиме надзвичайні труднощі з початком і проходженням опалювального сезону.

Про це під час прес-брифінгу заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що міська влада Києва закликає до спільного вирішення проблеми.

«Раніше для теплопостачальних підприємств діяли спеціальні умови закупівлі газу, що враховували соціальну функцію теплокомуненерго в процесі надання послуг населенню. Тепер здійснення оплати після того, як підприємство спожило природний газ скасовано, що створює критичну ситуацію з розрахунками за газ на фоні відсутності обігових коштів у ТКЕ. Наряду з високою ціною на газ, це створює реальну загрозу для початку та проходження опалювального сезону», – пояснив Петро Пантелеєв.

За словами заступника голови КМДА, у цей надзвичайно важкий і для теплопостачальників, і для споживачів період, доцільним було б використати на потреби виробництва теплової енергії для населення значно дешевший газ власного видобутку.

«Ми звернулись із листом до Уряду України, де пропонуємо на період коливань ринкових цін на природний газ опрацювати можливість визначення газу видобутого АТ «Украгазвидобування» (що є частиною групи компаній «Нафтогаз України») природним газом соціального призначення. Адже його собівартість становить не більше 4000 грн за 1000 куб. м. Це дозволить не лише стабілізувати ситуацію з розрахунками, вчасно і в повному обсязі придбати газ для старту опалювального сезону, але уникнути підвищення тарифів на гарячу воду та опалення, до чого зараз змушені готуватись більшість українських міст», – зазначив Петро Пантелеєв.

Раніше забудовники розкритикували закон про нові податки на продаж нерухомості в новобудовах.

Стаття по темі: Якими будуть податки при купівлі-продажу квартир в новобудовах – коментарі автора закону

Джерело