Страхування на ринку нерухомості зменшить ризики для інвесторів


Це також може бути альтернатива дозвільній системі.

Потрібно розширити практику страхування для проектів житлової нерухомості та лібералізувати отримання дозволів на будівництво. Так вважають представники будівельної галузі Конфедерації будівельників України (КБУ).   

Зокрема, для об’єктів СС2 та СС3 – якщо компанія страхує будівельні ризики, ризики від третіх осіб та інших, то контроль зі сторони держави мінімізується.

«Для комерційних проектів страхування вже давно показало свою ефективність. Настав час зробити цю практику і для житлових проектів. Страхування має бути добровільним, це свого роду альтернатива тих функцій, що виконує зараз держава у особі Державної архітектурно-будівельної інспекції. Завдяки залученню страхових компаній підвищиться якість проектів», – вважають у КБУ.

Чому потрібно страхування на ринку нерухомості:

•      Інститут страхування в будівельній індустрії може надати цілий комплекс програм зі страхування вже сьогодні.
 
•      Страхування на зовнішніх ринках, де існують сталі програми страхування, умови, правила, обмеження і застереження.
 
•      Страхування ризиків за полісами, що покривають їхні ризики на будівельному майданчику і відповідальність перед третіми особами.
 
•      Застосування інших механізмів фінансового забезпечення, посилення контролю учасників будівельної індустрії і допуску їх на ринок.
 
•      Страхування гарантій і страхування прихованих дефектів. Для цього повинна бути розвинена інфраструктура страхового ринку та перестрахувальні програми по цим видам.
 
•      Наявність страхових брокерів – міжнародна практика. Саме вони проводять оцінку ризиків передбачуваного проекту будівництва, варіанти їх розміщення на страховому ринку, перестрахування на іноземних платформах.

Стаття по темі: Наскільки подорожчав ремонт квартири в Києві: порівнюємо ціни 2020 і 2018 року

Раніше повідомлялося, що у січні–березні 2020року в Києві прийнято в експлуатацію 88,2 тис. кв. м загальної площі житлових будівель. Загальна площа прийнятого в експлуатацію житла в січні–березні порівняно з відповідним періодом попереднього року зменшилась на 49,4%.

Джерело