Реєстрація /

Стало відомо, як отримати компенсацію споживачам електроенергії, які отримують субсидію

Пояснили, як сплачувати.

Споживачі з електроопаленням, які мали знижений тариф на електроенергію до 31.12.2020 р., та багатодітні сім’ї у І кварталі 2021 року щомісячно отримують компенсацію від держави. Компенсацію за січень вже побачили у своїх платіжках та Особистому кабінеті понад 10 тис. клієнтів YASNO, які не мають субсидію. Як зараховуються надходження від держави – розповідає електропостачальник YASNO (ТОВ «Київські енергетичні послуги»).

За механізмом, затвердженим Урядом, електропостачальники формують реєстр клієнтів, які мають право на компенсацію, та надсилають його Міністерству соцполітики. Далі Міністерство позначає, хто із цих споживачів має субсидію, а хто – ні. Від цього залежить, у який спосіб буде надана компенсація: 

•         жителям без субсидії кошти будуть зараховані на їх особові рахунки  в електропостачальника.  Тому такі клієнти YASNO отримують платіжки за світло із сумою, зменшеною на розмір компенсації та можуть побачити надходження в Особистому кабінеті у блоці «Абонентська книжка» - графа «Субсидії» або у блоці «Кошти» – розділ «Платежі і субсидії».

•         якщо споживач має субсидію, сума у рахунку буде повною за фіксованою ціною 1,68 грн/кВт∙год, оскільки компенсація надаватиметься у складі субсидії. У такому разі її розрахунок та виплати здійснюють управління праці та соціального захисту населення. Саме до них необхідно звертатися у разі виникнення питань.

«Субсидіантам необхідно сплачувати повну суму, що вказана в рахунку за електроенергію. Цим клієнтам держава компенсує додаткові витрати, що виникли в результаті зростання ціни, у вигляді збільшення розміру субсидії. При цьому звертатися додатково до постачальника електроенергії не потрібно», – сказав директор YASNO у Києві Віктор Мельников.

Стаття по темі: Що буде з цінами на нерухомість в Києві в 2021 році: прогноз від експертів ринку

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні набудуть чинності зміни в законодавстві, яке регулює податки, розміри мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму. На окрему увагу заслуговують зміни в тарифах на газ та електрику, які істотно виростуть з 1 січня 2021 року.

Джерело