Також у пріоритеті захист критичної інфраструктури, розвиток інклюзивного простору.
Фото: unian.net
Підготовлено проєкт змін до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024–2026 роки, який передано на розгляд Київради. Про це повідомляє Департамент економіки та інвестицій КМДА.
З урахуванням нинішньої ситуації пріоритетом розвитку столиці на 2025 рік визначено підтримку обороноздатності, енергонезалежність та захист об’єктів критичної інфраструктури, розвиток інклюзивного міського простору, а також соціальну підтримку учасників і учасниць бойових дій, внутрішньо переміщених осіб.
Фахівці врахували реальні можливості міського бюджету для забезпечення повноцінної діяльності господарського комплексу столиці з урахуванням безпекової ситуації.
Зокрема, особливу увагу приділять енергетичній незалежності системи теплопостачання, безпеці та функціонуванню об’єктів критичної інфраструктури, реконструкції та будівництву електричних мереж, безбар’єрності житлового фонду. У соціальній сфері акцент зроблять на підтримці і реінтеграції ветеранів і ветеранок та наданню їм максимального спектра послуг – житлових, реабілітаційних, профорієнтаційних тощо. Також продовжать зусилля для інтеграції ВПО, забезпечення інклюзії та безбар’єрності.
Цього року спостерігалась позитивна динаміка в економіці міста. Зокрема, за рахунок збільшення обсягів промислового виробництва на 4,1%, росту внутрішнього споживчого ринку, де збільшення обороту роздрібної торгівлі очікується на рівні 15%, а також активізації зовнішньоторговельних операцій. Очікується, що позитивні тенденції утримаються й у 2025 році, утім економіка столиці ще не вийде на довоєнний рівень.
Так, за базовим сценарієм наступного року прогнозують зростання валового регіонального продукту на 3,5% (до 2 414,4 млрд грн); промислового виробництва – на 2,9%; роздрібного товарообігу – на 17%; експорту товарів – на 8,4% (до 11,1 млрд дол. США). Крім того, на 4,7% зросте середньомісячна заробітна плата – до 35,8 тис. грн, оскільки підвищення мінімальної зарплати Урядом наступного року не заплановано. У разі стабільної безпекової ситуації очікується скорочення рівня безробіття до 10,5% при несуттєвому збільшенні зайнятих осіб – на 2,6 тис. Також, у разі замороження вартості комунальних послуг та енергоносіїв, дещо уповільниться індекс споживчих цін – до 110,1%.
За Програмою економічного і соціального розвитку міста Києва у 2025 році на капітальні видатки передбачено 12,5 млрд грн, із них на капітальні вкладення – 3,8 млрд грн, на капітальний ремонт – 8,7 млрд грн. Насамперед фінансуватимуть роботи на об’єктах критичної інфраструктури, а також ті, що забезпечують стале функціонування міського господарства та безпеку життєдіяльності.
За галузевим розподілом найбільше коштів мають спрямувати на реалізацію проєктів у сфері транспорту та дорожнього господарства – 4,97 млрд грн, житлово-комунального господарства – 3,97 млрд грн, освіти – 1, 95 млрд грн, охорони здоров’я – 935 млн грн та соціального захисту – 373 млн грн.
Загалом у 2025 році в місті передбачена реалізація 26 міських цільових програм, які охоплюють усі сфери міського господарства.
Нагадаємо, що у 2024 році в Києві житлові будинки отримали або подали заявки на компенсацію вартості понад 400 одиниць незалежних джерел електроенергії. Це генератори, сонячні електростанції або окремі їх елементи, зарядні станції тощо. Загалом протягом 2023-2024 року місто відшкодувало вартість понад тисячі одиниць обладнання.
- 36 переглядів