Комплекс із двох демонстраційних модулів укриттів, облаштували як шкільні сховища та представили для огляду учасникам конференції.

Фото: Мінінфраструктури
На міжнародній конференції з відновлення України URC 2025 у Римі презентовано проєкт «Цитадель» – один із варіантів модульних сталевих укриттів для захисту під час обстрілів. Модульні укриття для громад – ініціатива Державного агентства відновлення та розвитку інфрастуктури України за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України. Представлений на URC варіант таких укриттів – розроблений у партнерстві з Групою Метінвест.
Комплекс із двох демонстраційних модулів укриттів, облаштували як шкільні сховища та представили для огляду учасникам конференції. Делегація Мінрозвитку також проводила там двосторонні зустрічі з партнерами. Загалом URC 2025 об’єднала понад 4 тисячі представників урядів, міжнародних організацій, фінансових установ, муніципалітетів, бізнесу та громадянського суспільства, які спільно працюють над довгостроковим відновленням і розвитком України.

Модулі укриттів, що були виставлені на URC-2025, спроєктовані з урахуванням вимог до освітнього середовища: це циліндричні конструкції діаметром 2,4 метра, які монтуються на глибину до 5 метрів. Кожен модуль розрахований на 48 осіб, а кілька модулів можна об’єднувати у більш складні конфігурації. Усередині передбачено місця для сидіння або відпочинку, вентиляцію, освітлення, санвузол. Укриття автономні, герметичні, мають повну систему вентиляції, облаштовані вбиральні, та найголовніше – стійкі до обстрілів.

«Безпечні укриття для людей сьогодні – життєва необхідність. Модульні укриття зараз - найоптимальніший варіант. Український бізнес може виробляти сотні таких укриттів на місяць. А їхній монтаж здійснюється за 3-5 днів. Вартість модульного укриття на 100 людей складає 220 тисяч євро з монтажем. Майже в шість разів менше, ніж розроблені раніше», – наголосив Голова Державного агентства відновлення Сергій Сухомлин.
Загалом, щодо проєкту модульних укриттів для громад: вони можуть різнитись за виглядом, формою та бути розраховані на різну кількість осіб, в залежності від потреби. Вони можуть використовуватись фактично всюди: у лікарнях, на підприємствах і в житлових районах, у тому числі на прифронтових територіях. Їхнє встановлення займає лише кілька днів, що дозволяє швидко посилювати захист цивільного населення там, де це найнеобхідніше.
Раніше повідомлялося, що у Дарницькому районі облаштували дублюючий пішохідний перехід із дотриманням принципів безбар'єрності.
- 15 переглядів