Скоро розпочнеться сезон.

Фото: politeka.net
У столиці новий опалювальний сезон 2020/2021 має розпочатися через місяць, але готуватися до нього краще вже зараз. Зменшити витрати на електричну та теплову енергію в холодну пору року можливо завдяки енергоефективним порадам від електропостачальника YASNO.
• Холоднішати вночі може вже напередодні опалювального сезону, тож багатьом доводиться користуватися електрообігрівачами. Щоб не втрачати тепло та не збільшувати споживання електроенергії на додаткове опалення, усуньте всі щілини навколо дверей і вікон за допомогою ущільнювачів, а за можливості замініть старі вікна на нові енергоощадні.
• Обирайте енергоефективні обігрівачі. Вони грітимуть ефективніше, а електроенергії витрачають значно менше. Сучасні тонкі керамічні обігрівачі можна обрати на сайті YASNO.
• Замініть лампи розжарювання на енергоефективні LED-лампи, які похмурими зимовими вечорами будуть заощаджувати до 90% витрат на освітлення та слугуватимуть 5-8 років без заміни.
• Підтримувати комфортну температуру допоможе відбиваючий екран з фольги за радіатором.
• Взимку не слід закривати батареї шторами, меблями або декоративними решітками, щоб не перешкоджати розповсюдженню тепла. Крім того, пил та бруд на радіаторі можуть знизити тепловіддачу.
• Багато тепла втрачається через підлогу, тож варто постелити килим, з яким буде комфортніше.
• Зверніться до професійного енергоаудитора, щоб він виконав комплексне енергетичне обстеження будинку, аби визначити причини втрати тепла. Енергоаудитори YASNO також допоможуть визначити енергоефективні заходи, їхню вартість та окупність.
• Якщо ви мешкаєте у багатоквартирному будинку, то варто пересвідчитися, чи встановлений загальний будинковий лічильник тепла. З ним ви будете сплачувати лише за фактично спожиті гігакалорії тепла.
«Зазвичай витрати на комунальні послуги в опалювальний період збільшуються, тож питання економії постає дуже гостро. Споживання електроенергії може збільшитися до двох разів порівняно з літнім періодом», – сказав директор YASNO в Києві Віктор Мельников.
Читайте також: ТОП-5 порад, як зменшити електроспоживання, працюючи із дому
Раніше повідомлялося, що зима 2019/2020 була найтеплішою за останнє десятиліття. Це вплинуло на зменшення споживання природного газу для забезпечення міста теплом і гарячою водою. У цьому опалювальному сезоні Київтеплоенерго закупило 1,05 млрд куб. м газу на суму 5,5 млрд грн. Натомість у минулому сезоні було спожито 1,17 млрд куб. м загальною вартістю 8,7 млрд грн.
- 248 переглядів